| NoNameasdod a întrebat:

Hei TPU.
Daca ar fi sa alegeti, voi ce ati alege dintre : Tableta si telefon.
Si daca ar fi sa imi iau tableta..am vazut `tablete` mai ieftine ca un telefon [3 milioane, 4. ] si un telefon 6.
Ma rog, acum depinde de multe lucruri.
Ideea e ca am vazut tablete la 15-20 de mil. dar si la 3-4.voi ce parere aveti de alea de 3-4? Se strica repede..sau sunt la fel de bune? Care e diferenta/asemanarea.
Dau FUNDA :*.

Răspuns Câştigător
| aldegor a răspuns:

Pai diferenta la alea cu 3-4 milioane este procesorul care este single core si rami care nu sunt mai mult de 512 sau 1gb, toate sunt pe android 4, si majoritatea dintre ele sunt foarte lente mai ales cand stai pe internet e groaznic sacadeaza se misca lent, daca vrei poti sa iti iei dar sa nu instalezi mai mult de 5 aplicatii si sa nu o folosesti mult ca parca dupa ce o folosesti cateva ore se incalzeste si merge mai aiurea. de stricat nu se strica dar ai sa injuri 2 luni pentru aia 4 mil happy

| vladelvis a răspuns (pentru aldegor):

Allview speed city, are procesor dual-core 1, 5ghz
Ram 1gb ddr3 si gpu mali-400MP!

11 răspunsuri:
| geooor a răspuns:

Ai mai cumparat Allview Speed City? Daca da zi si mie cum e, te rog!

| NoNameasdod explică (pentru geooor):

Nu am cumparat, imi voi lua la sfarsitul acestei luni sau daca nu pe la inceput[depinde cand am cu ce sa o cumpar laughing - daca ma intelegi] dar ti-o recomand.
De ce? Pentru ca am fost la o prietena acasa si avea tableta ca asta [Allview Spped City] NU e foarte mare dar nici prea mica, design-ul e dragut love struck, si internetul merge foarte bine.Iti incap destul de multe aplicatii pe ea happy [din cate am vazut eu,acea persoana avea destul de multe laughing ].
Oricum, cand o sa mi-o iau o sa te anunt :*.
Eu daca as pueta mi-as lua-o si acum laughing dar... [exista si un `dar``, mereu happy ] nu pot. Oricum, eu ti-o recomand. Din ce am vazut si mi-a zis acea persoana, este destul de buna tableta happy.

| vladelvis a răspuns:

Buna,eu as alege o tableta, ex.Allview speed city o tableta la 450 de lei, cu un procesor dual-core de 1, 5Ghz, 1GB ram ddr3, http://www.emag.ro/......ELH5KBBBM/ Chiar e mai buna ca o tableta de 10-15 milioane, Samsung galaxy tab 2 costa in jur de 10-12 milioane, dar Allview speed city e mai buna! Ti-o recomand cu cea mai mare placere!

| NoNameasdod explică (pentru vladelvis):

Mda.dar problema e sa nu ma trezesc ca e o porcarie si ca de fapt merge greu. Si sa dau degeaba bani pe ea.

| vladelvis a răspuns (pentru NoNameasdod):

Pai eu m-am interesat de ea, uite un link de youtube unde se povesteste despre tableta http://www.youtube.com/watch?v=6sPRuOfYFvU,are un prieten de-al meu, si jocurile ruleaza foarte bine, vreau si eu sa imi cumpar, ti-o recomand cu incredere, tableta este foarte buna!

| NoNameasdod explică (pentru vladelvis):

Imi pare rau ca nu ti-am dat funda sad..ca meritai. M-am grabit ca proasta :{.dar pun o intrebare acum si sa raspunzi la ea [cu orice laughing ] si iti dau funda. ok? big grin

| vladelvis a răspuns (pentru NoNameasdod):

Ok mersi mult!

| AbBsstrrAct a răspuns:

Tableta o vreau..am deja una Allview speed city

| NoNameasdod explică (pentru AbBsstrrAct):

Cum adica vrei tableta dar ai deja.
Si daca ai zis ca ai aceasta tableta [ Allview speed city] cum te descurci cu ea? E buna..sau nu big grin?

| AbBsstrrAct a răspuns (pentru NoNameasdod):

E buna.cel putin asta e parerea mea!