| Euzeds a întrebat:

De ceva vreme incoace ma tot lupt cu parul meu, in speranta ca voi gasi o solutie in problema mea:INGRASAREA PARULUI. Sunt nevoita sa fac baie pe cap din 2 in 2 zile(exemplu:imi fac baie duminica,marti trebuie sa imi fac din nou neaparat pentru ca mi s-a ingrasat deja).Nu stiu ce sa mai fac,ce sa mai incerc,mi-am luat si eu tot felul de solutii naturale,sampoane,balsame,masti,absolut toot ceea ce mi s-a recomandat, insa nimic, iar daca voi continua cu spalatu' pe cap din 2 in 2 zile, mi se va rari parul si se va alege praful de tot.As vrea daca stiti, va rog, sa'mi recomandati si mie ceva contra ingrasarii parului. Vreau sa fiu sigura ca am facut tot ce am putut in privinta asta.
Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Pe mine ma ajuta o masca de par de la Kallos.Parul nu-ti v-a cade la spalatul des, eu imi spal parul zilnic de vreo 2 ani si nu a cazut, nu s-a rarit nimic.

| Euzeds explică (pentru irina20):

Parul tau este lung? Adica...eu am zis ca va cadea pentru ca deja a inceput..si nu stiu care alta sa fie cauza decat spalatul prea des.Inca nu am incercat masca de par de la Kallos, pe care ai mentionat-o tu, insa am sa o incerc.I se mai spune si altfel in afara de 'masca de par de la Kallos'?

| irina20 a răspuns (pentru Euzeds):

Masca de par cu placenta Kallos.Are o eticheta verde; cea mica e vreo 8-10 lei si cea mare 20-25 lei.Pup.

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand ar trebui sa incerci sa nu-ti mai speli parul asa de des, spala-l cat mai rar posibil.
Mergi pe un sampon contra ingrasarii.
Te pup!

| Euzeds explică (pentru anonim_4396):

Nu iti dai seama cum mi se face parul daca nu il spal... zici ca nu mi-am mai facut baie de luni intregi.Nu pot renunta la spalatul pe cap des, cat despre sampon contra ingrasarii...nu functioneaza niciunullaughing, dar mersi:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Euzeds):

Buna!
Uite,m-am interesat si-ti recomand ceva mai bun impotriva parului gras:
Daca ai parul lung, cumpara 2 fiole de vitamina C, iar daca ai parul scurt cumpara numai o fiola.
Speli bine parul, iar in apa de limpezit toarna fiolele de vitamina C.Limpezeste bine parul.Vei constata ca firul de par se va intari si se va ingrasa mai greu.
Sa ai un par mai frumos iti doresc.
Te pup!

| Euzeds explică (pentru anonim_4396):

Am sa incerc.O intrebare:nu as putea dupa ce spal bine-bine parul, sa pun filolele de vitamina C in cap? Adica..cred ca ar fi mai simpu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Euzeds):

Buna!
Nu stiu ce sa-ti, din moment ce zice clar ca trebuie pus in apa de limpezit, pui in apa de limpezit, nu altfel.
Duminica placuta iti doresc!
Te pup!

| cristimx a răspuns:

Deci din asta faci tu asa cand iti atinge cineva parul?thinking

| Euzeds explică (pentru cristimx):

Moaaaa,cum de ai ghicit?! De necrezut....cum ai putut.
LOGIC ca DA!

| cristimx a răspuns (pentru Euzeds):

Mi-a fost greu la inceput sa imi dau seama. dar am sunat pe cineva. m-am mai gandit o ora la asta. si mi-am dat "seama"

| Euzeds explică (pentru cristimx):

Hmmmmthinking Pe cine ai sunat?smug

| cristimx a răspuns (pentru Euzeds):

Pe un prietenlaughing

| Euzeds explică (pentru cristimx):

Ba ma lasilaughing.Si te-a ajutat in vru-un fel?

| Euzeds explică (pentru cristimx):

Vr-un*

| cristimx a răspuns (pentru Euzeds):

Da, mi-a adus aminte de intrebarea ta...

| Euzeds explică (pentru cristimx):

Imposibil! Ma faci curioasa, pe cine ai sunat?rolling on the floor)

| cristimx a răspuns (pentru Euzeds):

Pai lasa-ma ca sa-ti explic. El/Ea m-a sunat si printr-o extorsiune de vorbe s-a adus la discutie despre "par" si mi-am adus aminte happy

| Euzeds explică (pentru cristimx):

Clar vorbeai cu o EA.Nu cred eu sa aduca un EL in discutie 'parul', dar oricum fie ca a fost un ea sau un el, conteaza prea putin, ii multumesc ca ti-a adus aminte.Si acum sper sa intelegi sa nu-mi mai pui mana pe par...

| cristimx a răspuns (pentru Euzeds):

Am inteles acum, scuze. Dar erai asa haioasa cand faceai asta... de ce nu vorbim noi pe mess?

| Euzeds explică (pentru cristimx):

Habar amrolling on the floor), e mai interesant aicirolling on the floor