| ioanalexandru a întrebat:

Hei TPU... de la un timp in coace, ma simt extrem de singur. nu am nici un prieten. am incercat mereu sa ma apropi de cineva. dar rezultatul a fost de fiecare data negativ. nu stiu ce sa fac.simt ca singuratatea ma distruge. eu am niste probleme vizuale.si mereu am fost dat la o parte din aceasta cauza. mereu mi/am dorit macar un prieten. insa acum, am inceput sa-mi pierd speranta. stiu ca de pe acest site, nimeni nu ar vrea sa fim prieteni. dar totusi, poate imi veti citi povestioara, si imi veti raspunde

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici toți sutem în familie.
Nu te descuraja, decât prieteni pe bandă rulantă mai bine unul, doi dar de caracter.
Mergi înainte.
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Imi pare rau pentru tine...
Daca vrei ma poti considera deja o prietena de a ta

| aiurea231223 a răspuns:

E destul de simplu sa iti faci prieteni fi vesel si optimist si incearca sa nu fi prea timid. Problemele de vedere nu trebuie sa iti stea in calea ta de ati face prieteni sunt o gramada de oameni care au pb de vedere si nu probleme de acest gen. Nu incerca sa te apropii doar de o persoana ca oamenii pot fi rai incearca la scoala sau la vreo activitate extra scolara sa vorbesti cu toata lumea sa razi sa zambesti sa glumesti cu ei si incet te vei apropia de ei fara sa-ti dai seama.Da cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mereu cineva care iti va fi alaturi...Cand incerci sa te apropii de cineva sa nu crezi ca automat te va respinge.deoarece daca tu ramai cu gandul asta o sa ii indepartezi tu de tine nu ei pe tine.Intr-adevar in ziua de azi se fac discriminari de la cele mai mici detalii dar tu trebuie sa fii puternic.Cu problema ta la vedere fa-o sa para ca nu este un DEFECT! Multa bafta si numai bine!happy

| dan022 a răspuns:

Nu dispera. Poate vom fi noi prieteni. Vrei?