| adina_8849 a întrebat:

mica mea povestioara incepe asa.imi place un tip de foarte mult timp dar nu l-am mai vazut de vreo 1-2 ani.nu pot sa ma apropi de nimeni din aceasta cauza si chiar nu stiu ce sa mai fac.imi pierd si prieteni din aceasta cauza pentru ca nu ma inteleg si ma cearta toata lumea ca nu-i dau ignor si sa-mi vad de viata.am refuzat baieti care meritau ceva mai mult care au demonstrat ca tin la mine dar asta sunt si nu stiu ce sa mai fac.nu ma mai inteleg nici eu pe mine.astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| MariusPopa a răspuns:

Eu asi incerca sa te indrum altfel.
Bine ar fi sa incerci sa aflii de acel baiat ce este cu el, daca e casatorit sau are pe cineva.
Apoi daca este singur si nu este nici o problema, sa il cauti si sa incerci sa stai de vorba cu el.
Iar daca este ocupat. o a 3-a varianta ar fi sa incerci sa il uiti si sa iti refaci viata.
Sa stii ca "nimic" nu vine de la sine.mai trebuie si sa lupti putin.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MariusDeejay a răspuns:

Incerca sa il uiti asta e un lucru greu da eu zic ca se poate dar lasa ca nici eu nu pot bafta

| van3sa a răspuns:

. depinde de relatiile in care ai fost cu acel baiat. daca a fost ceva intre voi inseamna ca a fost ceva neterminat si va ramane mereu asa.ptr ca o poveste d dragoste sa se incheie, ea trebuie consumata in timp.inainte sa te retragi din schema trebuia sa fii sigura ca c a fost intre voi a fost destul, tocmai ca sa nu ajungi mai tarziu sa il cauti prin amintiri. poate ca nici nu mai e ceea ce iti doresti.foloseste-te de el ca sa afli asta.provoaca-l sa fiti din nou impreuna, consumati-va iubirea ca sa poti sa scapi de intrebarea ce te bantuie"oare cum ar fi fost."