| AndreeaDeea002 a întrebat:

Hei TPU, deci...plac un băiat cu, care nu prea vorbesc cine știe ce, sta lângă mine și nu știu cum să îi spun că îl plac
Nu știu cum va reacționa îmi e frica
Mă puteți ajuta?
Dau notă și fundă

3 răspunsuri:
| nimenisinimik a răspuns:

Crezi ca musca? E om ca tine. Spune-i acum ca va trece vremea.

| devilshelp a răspuns:

Mai bine incerci sa devii prietena cu el inainte sa ii spui ca il placi, risti mai putin sa fii respinsa. Prima data incearca sa ii dai semne si vezi ce face. Daca chiar vrei sa ii spui acum iti pot da cateva idei:
1) Prima data abureste-l. De exemplu spune-i o poveste, iar pe la mijloc ii spui "Imi place de tine" si dupa continui povestea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Imi place metoda asta pentru ca se poate face bine si prin mesaje, dar si fata in fata
2) Spune-i pur si simplu "Te plac"
3) Pune o prietena sa ii spuna
Succes!

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Daca esti fata stiu ca iti este cam greu sa-i spui tu prima, mai ales daca esti mai timida! Mai intai incearca sa-l faci pe el sa te placa, sau da-i de inteles ca il placi, poarta-te frumos cu el, ii poti face niste complimente, dar nu exagerate si mereu, ii poti spune ca-i apreciezi amabilitatea, sau inteligenta, sau depinde de ce calitati are, ii poti lua apararea o data sa vezi cum reactioneaza, sau te poti oferi sa il ajuti cu o tema sau ceva, dupa asta, s-ar putea sa isi dea seama, daca nu, vor observa colegii si ii vor spune, si in asa fel, daca si el te place si nu e mai timid, va veni el sa-ti spuna ca te place! Daca nu vine, si tu tot vrei sa-i spui, ii poti spune, dar dupa toate astea!