| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Dupa cum stiti simbata este ziua pedagogului. Eu trebuie sa predau miine o lectie de romana clasei mele. Suntem a 8-a si clasa noastra este destul de nebuna laughing
So. vreau sa fac jocuri la aceasta lectie happy fiindca daca citim informatii sau daca scriem ei se plictisesc asa ca m-am decis sa fac o lectie dedicata jocurilor happy deci ce jocuri care se pot face la aceasta ora imi recomandati? eu m-am gindit la citeva gen : Pentru baieti : cimpul lexical al marcilor de masini, si pentru fete cimpul lexical al firmelor de haine gen : H&M sau Zara sau mai stiu eu. Deci ce jocuri imi mai recomandati? sa fie multe de tot si interesante. Nu vreau ceva de genul saruta fata aceea sau adevar si provocare. laughing fiindca va fi prezenta si diriga. Deci cele mai multe jocuri si cele mai faine iau funda! mentionez ca asta nu e tema pentru acasa. iar cei ce raspund ca e. primesc vot nefolositor si report big grin big grin fiindca chiar vreau sa iasa bine. Deci scuze pentru categorie, si FUNDOI! ♥ ^.^

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Nu strica sa introduci si cateva ghicitori, fiindca acestea sunt metafore.Invata-i pe colegi sa constriasaca ei insisi cuvinte incrucisate.Ia de pe net si cateva calambururi pentru a demonstra polisemia cuvintelor.

2 răspunsuri:
| Knife00 a răspuns:

Hmm..sticluta cu pupicuri cred ca e cea mai buna alegere. Nu stiu..eu cu clasa mea in a 8-a jucam sticluta cu pupicuri..si era multumita toata lumea..nu cred ca se supara diriga voastra de la niste simple pupicuri scurte.

| EllaCikka a răspuns (pentru Knife00):

Am zis fara! dar oricum iti dau vot.