| Oanagaaga a întrebat:

Hei TPU!
Fratele prietenului meu se casatoreste si am fost invitata la nunta, insa prietenul meu insista ca va pune el bani la masa si nu vrea sa pun eu. Ar trebui sa cumpar macar un cadou mirilor? Mi se pare nasol sa nu contribui cu nimic... daca da, aveti ceva idei de cadou? Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu cumperi nici un cadou, pentru ca risti sa mai primeasca ceva de acelasi fel sau sa nu el placa ce le cumperi, da-i fratelui tau banii in mana, fara sa stie prietenul tau, daca tot vrei sa le faci un cadou.

| Fatamuntilor a răspuns:

EMAG-ul oferara voachere -cadou
https://www.emag.ro/info/cardul-cadou
ai modul de obtinere si felul in care poate fi folosit mai sus
Mi se pare un cadou potrivit din care miri isi pot lua ce vor in functie de bugetul de pe voacher intr-un anumit interval de timp.

| Yuoia a răspuns:

O chestie utila pentru casa: aspirator, filtru de cafea, lucruri din astea.

| VanillaQ a răspuns:

Buna!
Ai putea contribui si tu daca iti doresti acest lucru.
Le poti achizitiona o rama mai mare in care isi pot pune fotografii, obiecte casnice (au la karcher de exemplu curatatoare cu aburi care sunt utile pentru a curata diverse suprafete de acasa, aspirator, blender), un buchet mare de flori sau o floare de casa, poti da o tura pe la dedeman poate te inspira ceva, sau un set de vesela /tacamuri/pahare mai speciale.
Casa de piatra mirilor!