| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu cum sa vorbesc cu ea...
Pot vorbi cu ea doar la scoala dar e cam ocupata...
Care credeti ca e cel mai bun mod de a putea incepe o conversatie cu ea?

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Ce spui să o întrebi pur şi simplu, ce face?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primul pas, informează-te! Descoperă dacă e timidă sau îndrăzneaţă, urmăreşte-o discret ( nu o spiona ), află ce îi place sau ce nu îi place prin intermediul prietenilor comuni şi de încredere. O modalitate prin care poţi face asta este să te integrezi în anturajul ei, dar ai grijă să nu te trădezi încă de la început, altfel o pierzi. Chiar să mori de dragul ei, ideal ar fi să să acţionezi cu inteligenţă, tact şi răbdare. Dacă timpul e problema, atunci abordeaz-o pe facebook. Nu cere numărul de telefon altcuiva cu excepţia ei, astfel oferi încredere. Dacă oferi încredere, primeşti încredere. Fetele sunt diferite şi apreciază băieţi diferiţi. Nu rata micile oportunităţi care te pot integra în viaţa ei, să îi iei apărarea într-un anume context sau... Vezi tu! Baftă!

| Trumpinator a răspuns:

Buna, iti place branza Cedar? (n-o sa stie ce sa zica, o sa te intrebe ce conteaza).
O sa-i spui ca branza Cedar reflecta caracterul si personalitatea unei persoane intr-o singura inghititura. Si apoi diversificati conversatia happy