| Gabiursu123 a întrebat:

In 2 luni am bacul la biologie, eu am tot invatat tubul digestiv si toate astea, circulatia mica mare, adica stiu clasa a 10 si din a 9 cam 60% dar nu stiu.Ma uit pe variante de bac si pune intrebarile foarte sucite si nu prea le stiu si eu am invatat acea lectie. Ce fac? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Apreciat de Editori
| Horus35 a răspuns:

60% s-ar putea să nu-ți ajungă. Ai nevoie de multă informație pentru că îți cere să scrii mai multe caracteristici, nu ceva superficial.
Dacă variantele de Bac arată cam așa: https://www.ebacalaureat.ro/......imala/1604
Nu înțeleg care e problema. Cerințele sunt foarte clare. Ce nu știi să rezolvi din testul de mai sus doar pentru că nu înțelegi? Spune-mi și te ajut. Degeaba înveți dacă nu înțelegi ceea ce înveți.