| SmallBrain a întrebat:

As vrea sa stiu prima lectie la matematica din clasa a9a si daca la Biologie o sa fac anatomie.

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Salut!

La matematica vei incepe cu module (bineinteles mai complicate ca inainte), vei invata sa le explicitezi, apoi vei face partea intreaga, partea fractionara, lectii usoare(algebra).

La biologie nu faci anatomie.
Biologia de a 9a are 3 capitole : CELULA, GENETICA, REGNURILE.
regnurile cuprind mai mult de jumate din manual happy

1 răspuns:
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Indiferent de profilul la care esti la biologie nu vei face anatomie in clasa a IX-a. Mult succes!