| guguletz90 a întrebat:

În primul rand doresc sa va mulțumesc pentru atenția acordata iar în al doilea rand sa va rog sa-mi răspundeți la aceasta întrebare dacă vreți. Cum știu sigur dacă o fata ma place și ma vrea ca iubit sau ma aflu într-o stare de aia de friendzone? Nu vreau sa o întreb pe ea deoarece nu-mi pot asuma riscul de a o pierde. Eu o plac de ceva timp și mie mi se pare ca și ea m-ar place, dar încă nu sunt sigur. Aștept și păreri de la fete, voi știți cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| Swankyisland999 a răspuns:

Hei,amice!
Sunt băiat,am fost şi eu în această situație cu o fată,ne-a pus diriginta împreună în bancă,şi am devenit prieteni foarte buni pentru că eu o ajutam la foarte multe chestii(pentru că poartă ochelarii şi nu vede la tablă pentru că stăm în spatele clasei şi de obicei îi dictam ce scrie pe tablă şi chestii de genul)ideea este că şi eu am crezut că mă place pentru. îşi schimbase comportamentul adică sunt câteva semne prin care fetele firtează: râd la toate glumele pe care le faci sau chiar şi dacă nu faci glume,se juacā cu părul(cel mai adesea), încerc să te tachineze precum:te împing te cap sau de gâdilă şi chestii de genul, încep să vorbească foarte mult timp cu tine pe whatsapp, etc. ideea este că la mine flirta în toate modurile posibile, începusem să ies numai cu ea în parc şi chestii de genul şi la un moment dat vorbeam la telefon şi am zis să scriem fiecare pe cine place pe whatsapp în 3, 2, 1 eu am zis că o plac pe ea,ea nu a scris, după aceea am şters repede mesajul şi nu la văzut, ea a zis că îi este ruşine să zică, mă rog pânā la urmă a zis că a devenit prietenă cu mine pentru. mă plăcea! Încă mai este iubita mea de un an!
Aşa că vezi dacă fata pe care o placi flitează în variantele de mai sus!
Dacă nu trebuie să o faci să te placă, şi asta este partea grea, o să îți înşir câreva moduri prin care să devină interesată te tine:
1.În primul rând trebuie să o ajuți cu tot ce îşi doreşte şi mai întreabo şi tu din când în când dacă o poți ajuya cu ceva ca să vadă că ÎȚI PASĂ DE EA!

2. Dacă ai animale de companie laudăte pe la ea, trimite-i poze cu animalele tale de companie în cle mai drăguțe ipostaze!

3.PROTEJEAZO de duşmanii ei!

4. SPRIJINO în tot ce îşi doreşte!

5. Dacă te tachinează tachineazo şi tu, o să îi placă dar ao grijă să nu o răneşti din greşeală pentru. fetele sunt mai sensibile!

6. Încearcă să o înțelegei, punete în locul ei!

7. Împarte cu ea tot ce ai, gen mâncare şi chestii de genul, nu aştepta să te întrebe ea(pentru. Poate să fie timidă şi să nu te întrebe), întreabo tu direct şi dacă ia foarte puțin don cipsuri sau ce mâncare ai tu zi să ia cât vrea!

8. Dacă se juacă cu părul când sră pe lângă tine joacăte şi tu că părul!

9. Încearcă să iei note bune la teste ca să o inpresionezi!

10.Nu încerca să pari dur sau şmecher fetelor nu le plac genul ăsta de băieți, nu te jena când sunt şi părinții tăi de față cu tine şi cu ea, făle cunoştinţă!

11. OBŢINEI NUMĂRUL DE TELEFON!

12.Şi cel mai important:ARATĂI CĂ ÎȚI PASĂ DE EA

Dacă flirtează mai bine îi zici nu mai pierde timpul şi dacă îi zici nu îi zi pe whatsapp vorbeşte cu ea, zi în față!
Eu ți-am dat sfaturi, dar restul depinde de tine, nu fi ruşinos că cu ruşinea nu faci nimic!
Sper că te-am ajutat, aştept un răspuns!

! ÎȚI UREZ MULT SUCCES!

| guguletz90 explică (pentru Swankyisland999):

Mulțumesc mult, o sa țin cont de sfaturile tale.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Swankyisland999):

In primul rand, modul prin care poti cuceri o fata, desigur daca ea este cat de cat isteata, este sa scrii corect!