| Jem65 a întrebat:

La sfarsitul acestui an voi face 17 ani, asa ca m-am decis sa ma angajez pe vara urmatoare.
Problema e ca eu nu am nicio experienta in asa ceva, mi-e frica sa ma duc acolo si sa ma fac de ras ca ma pierd si nu stiu ce sa fac.
Am si alti prieteni care s-au angajat,dar ei nu au avut nici o problema, se angajasera acolo unde se da mancare daca stie cineva ce vreau sa zic.
In fine,ce imi recomandati sa fac, va rog chiar am nevoie de ajutor!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Unde se da mancare? Intr-o cantina? Pai eu pe la 14 ani am inceput sa lucrez intr-un restaurant si in prima zi nu stiam sa curat o ceapa laughing M-am taiat in primul an la mana de zeci de ori, am pus cotul pe gratar si alte multe tampenii am facut...Dar nu cred ca te judeca nimeni la 17 ani ca nu gatesti ca un bucatar. Stai si tu pe langa unu mai mare care are experienta si invata si tu de la el

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Fii optimist. Nimeni nu s-a nacut invatat in nimic. Totul se invata.

| andreeabobo a răspuns:

Capul sus! Toata lumea trebuie sa invete de undeva! Oricat de fresh esti dupa facultate daca ar fi sa fii mai mare, tot nu ai experienta, deci tot trebuie sa inveti de undeva.
Depinde de tine ce vrei sa faci, poti merge la restaurante, livrari pizza si multe altele, depinde ce meserii de vara sunt disponibile la tine prin oras. Meserie oricum inveti happy