| skrillex79 a întrebat:

Hei TPU, m-am apucat de exercitii pentru muschii fesieri si nu stiu de ce ma dor ingrozitor picioarele >_< adica muschii, nu pot sa merg si cand merg normal mi se inmoaie muschii de parca as cadea thinking de vreo 2 zile fac aceste exercitii si nu stiu care e cauza sad fundita, raspuns urgent va rog ( scuzati categoria, este cea mai accesata )

Răspuns Câştigător
| ItsAnne a răspuns:

Este vorba de febra musculară. dacă ai spus că ai început exerciţiile de curând, muşchilor tăi le este mai greu să se acomodeze cu această schimbare, aşa că ai făcut o întindere.
durează cam o săptămână, după care te vei obişnui.
Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E febra musculara, e normals a te doara. Corpul tau nu e obisnuit. Si eu m-am apucat de exercitii fizice si ma simt ca si cum ar fi taiat cineva lemne pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e vorba de Febra Musculara!

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, e febra musculara!

| DeliaDelii a răspuns:

E din cauza ca probabil te-ai fortat prea mult iar acum ai dureri sau mai bine zis febra musculara, dupa ce faci exercitii mananca ciocolata cat de multa sau ceva dulce si o sa vezi ca o sa fii mai bine si n-o sa mai ai dueri.

| gabriel6426 a răspuns:

Sper ca nu te-ai fortat si sa fie intindere. cred ca e vorba de o febra musculara, foloste aspirina tamponata. febra trece lucrand din nou. daca faci pauzadata viitare cand faci efort iar vei face febra si tot asa. oricum nu poti face mereu numai o zona de muschi ca o vei supasolicita. iti trebuie si pauze. poti face mai des daca faci usor