| URATUL_7553 a întrebat:

nu am mai postat de ceva vreme, stiu ca e ridicol sa tot postez in continu, dar nu mai rezist in lumea asta...
Ma tot gandesc ca o sa raman singur pana mor, adica nu ma intelegeti gresit, nu sunt uratul uratilor ca alti, nu am probleme cum au alti cu banii, dar pentru mine nu-i suficient ce am(ma refer la aspect), stiu ca uni arata cu mult mai rau ca mine, dar pe zi ce trece ma simt din ce in ce mai prost, pe strada cand merg sau in metrou, tranvai am impresia mereu ca sunt privit de alti, si ca sunt luat la misto, am patit o data cand mergeam pe strada noaptea, era un grup de fete in fata mea, si cand au ajuns langa mine au zis"Ce urat e baiatul ala" si au inceput sa si rada, in seara aia chiar vroiam sa ma sinucid, pentru ca stiu ca niciodata oricat as incerca nu voi putea arata ca alti, vad multa lume pe strada si ma tot intreb incontinu "de ce eu?, de ce nu puteam sa fiu eu ala?"
Viata e nedreapta, adica m-am saturat de aia care ma iau la misto, ce vina am eu ca m-am nascut asa, de multe ori imi doresc sa nu ma fi nascut, in fiecare zi in drum spre liceu, vad fete pentru care as face orce sa fiu impreuna cu ele macar o zi, stiu ca daca ai banii o sa ai si femei cate vrei, dar eu nu vreau doar dame de companie, eu vreau pe cineva pe care sa iubesc si care sa ma iubeasca, nu stiu cat o sa mai rezist, acumulez cu zi ce trece din ce in ce mai multa ura, in fiecare zi aproape ma jur ca o sa ma razbun pe ei, ca o sa-i fac si pe ei sa vada cum e sa fie in locul meu, in fiecare zi aproape imi vine sa ma sinucid din cauza asta, eu sunt mutumit de absolut tot ce am in viata, doar acesc lucru e singurul care ma face sa sufar.
Eu imi dau seama ca niciodata no sa fiu cu cine vreau eu, am mai fost cu doua fete care nu le placeam de loc, doar ca sa la fac pe plac, dar eu nu vreau o fata grasa si urata dar nici frumoasa, normala, stiu ca uni nici cu fete urate si grase nu pot fi, dar nu am ce sa fac, am incercat de nenumarate ori sa iubesc acea pers, dar pur si simplu nu pot, de aia am ajuns la concluzia ca trebuie sa mor, atata timp cat nu pot accepta sa fiu cu o fata urata si grasa, nu pot sa traiesc, pentru ca ar insemna sa nu mai fiu cu nimeni in viata mea, deci pur si simplu nu pot, dar sunt constient si eu ca o fata macar normala nu sar uita la mine, pentru ca e in legea firi, adica daca o persoana este frumoasa, trebuie sa fie cu alta persoana tot asa de frumoasa, si cam asta e, eu nu mai stiu ce sa fac, va rog mai dati-mi voi putin ajutor, mai motivativa un pic.
Scuze pentru greseli daca am, ca m-am grabit.

9 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Deci... nu stiu cu ce sa incep : DE CE DOAMNE IARTA-MA VREI SA TE SINUCIZI PENTRU ASTA? adica sunt constienta ca poate nu te simti cine stie cum in pielea ta ( lucru care este o greseala foarte mare ) dar ai o viata inainte, o familie, prieteni care te iubesc asa cum esti si cu siguranta ai si o jumatate acolo undeva in lume: pentru aceste persoane si in primul rand pentru tine trebuie sa-ti traiesti viata pana cand iti este scris. gandurile pesimiste si faptul ca te descurajezi nu iti aduc nimic bine, ba din contra te fac mai nesigur pe tine si pe scopurile tale : asa cum se spune scopul vietii cuiva este de a da vietii un scop. si acel scop nu trebuie sa tinda spre lucruri materiale sau fizice ci spre fapte concrete si sentimente. niciodata sa nu sacrifici ceea ce esti cu adevarat, persoana care vrei tu sa fii si caracterul pe care il ai doar pentru ca anumiti sau anumite care trec pe langa tine au o problema cu asta. fiecare are un "plan" dupa care se ghideaza, si daca cumva reactiile ne la locul lor venite din partea altora se izbesc de tine, trebuie sa inveti sa nu le dai niciun fel de importanata, sa fi total ignorant fata de cei care te jignesc sau care te iau peste picior, si sa-i tratezi cu indiferenta indepartandu-i usor de tine. intotdeauna trebuie sa-ti alegi sa fii inconjurat de persoane care te merita si care bineinteles te apreciaza asa cum esti, fara alte interventii si reprosuri. viata este si va fi mereu un urcus continuu, insa privirea din varf este uimitoare si merita sa o vezi. de aceea trebuie sa te ambitionezi si sa incerci sa lasi la o parte gandurile negative si sa te incarci cu optimism. si eu sunt mai crazy si cam freak laughing si aveam perioade cand preferam ca lumea sa ma trateze diferit, sa am un moment de "glorie" ca sa zic asa. dar cu timpul am realizat ca lucrul asta nu este important, ceea ce este important de stiut este ca viata este atat de scurta incat nu merita sa te scoli de dimineata cu nicun fel de regrete ( legate de cine esti cu adevarat, de aspectul fizic, etc). am invatat sa ignor pe cei care nu merita nici sa ridici capul spre ei, si mi-am spus mie insami ca daca vor incerca macar sa ma judece o sa le demonstrez ca nu este asa, ca se insala. lumea uneori rade de tine pentru ca esti diferit, insa tu trebuie sa fi fericit si sa le razi si tu in fata doar pentru ca ei sunt toti la fel. mereu sa stai pe pozitii pentru lucrurile in care crezi, si pentru a te apara, chiar daca inseamna ca va trebui sa stai singur pentru o perioada. si iti spun eu ca cel mai bine este sa nu fii placut pentru ceea ce esti decat sa fii iubit pentru ceea ce nu esti. oricand trebuie sa te gandesti ca fiecare facem greseli, adica vreau sa spun ca cea mai mare greseala a vietii tale este sa te temi sa faci greseli, fiecare am avut experiente proaste, dar am invatat din ele. cat despre faza cu fetele: nu-ti face nici aici griji, este o fata si pentru tine - plus ca iubirea nu pleaca nicaieri, chiar daca oamenii o vor face. mereu exista culoare intr-un "gri" imens, asa ca daca ai speranta se va colora si viata ta, cu siguranta.

sfatul meu este ca trebuie sa te motivezi singur, si sa ai incredere in tine si in tot ceea ce faci. asta esti tu, si chiar daca ceilalti poate ca au ceva de adaugat sau de schimbat la tine, niciodata sa nu te iei dupa ce zic ei, sau sa incerci macar sa iei spusele lor ca o posibilitate. niciodata cineva nu-ti va vrea numai binele ( evident decat familia, si in unele cazuri prietenii apropiati ) asa ca cel mai bine este ca tu sa-ti vrei binele : si un prim pas ar fi sa nu te mai gandesti ce cred ceilalti si sa te rezumi la ce crezi tu. daca tu te vei considera special, nu mai conteaza si parerile altora. Succes si nu te descuraja, vei reusi sa treci si peste asta. happy:X

| Primo a răspuns:

Adevarat uite ce poti sa faci fetele nu se uita neaparat la fata daca ai ceva muschi pe tine si te ingrijesti sa vezi atunci fete si in primul rind nu mai considera fetele frumoase vedete sunt si ele tot oameni.Deci raspunsul este sa faci sport ori te duci al sala ori acasa flotari abdomene genoflexiuni dar pentru asta trebuie munca nene asa ca daca vrei sa ai succes la fete chiar daca esti mai uritel fa sporthappy

| MeUFO a răspuns:

Bună! Ce e cu tine, omule? Ai un fizic urât? Compensează cu îngrijirea corpului: fă muşchi, fii mereu bărbierit, spălat, bine îmbrăcat. Compensează cu comportamentul: fii amabil, atent, manierat, glumeşte, nu se poate să nu găseşti fata care să te placă şi să îţi placă.
Te rog să citeşti asta (sunt 6 părţi), vei avea un exemplu
http://www.lecturirecenzate.ro/2011/02/07/lecturi-piciul-1/

| CoMyYySiAtat a răspuns:

Oh pa bune, viata e lunga rau si ai tot timpul sa-i faci fata! sa stii ca nu toata lumea isi exprima sentimentul de iubire prin bunatate, unii ( unele ) incearca sa-l ascunda fiind rautaciosi! de ex in cazu meu, plac un baiat, dar nu vreau sa arat asta! Oricat mi-as dori sa ma placa, nu... ma rog ii viata mea pers si nu conteaza! Fetele grase pot slabi, tu multumeste-te cu ce ai, incearca sa le cuceresti prin cuvinte ( daca nu poti altfel) si da-mi o fundita!

| CoMyYySiAtat a răspuns:

A da si te rog eu mult, schimba-ti numele big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grasele pot slabi, doar trebuie incurajate;
cand sunt mai slabe sunt mai dragute;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt o persoana care stie cum te simti si eu am avut senzatia ca sunt batjocorit prin autobuz sau pe strada in special de un grup de fete, dar atunci cand ai un caracter tare iute si mai ales cand esti increzator in fortele proprii nu vei mai prea simtii aceste insultehiar daca aceste calitati sunt greu de obtinut si daca nu asta e felu tau de a fi.Recunosc ca eu am aceste calitati doar uneori dar pentru oricine exista o jumatate asa ca nu dispera deci fi mai icrezator pe tine increzator ca ai sa-ti faci un viitor cum iti place sau poate mai mult decat ti-ai putea imagina deci ai incredere ca Dumnezeu ne iubeste pe toti la fel si iti va da si tie o fata pe placul tau.NU UITA!, si binele si raul pe care l-ai primit este tot de la DUMNZEU care te testeaza si care asteapta de la tine deci munceste pentru tine nu e asa de greu pe cat pare a fi nu are rost sa iti iei viata e pacatul cel mai mare deoarece viata care tia dato Dumnezeu tot Dumnezeu are dreptul sa ti-o ia si dupa ce ai murit nu ai ce sa mai faci ca sa ti se ierte greseala de aceea este cel mai mare pacat in egala masura cu cel uczi pe cineva dar daca te-ai omorat pe tine petru ca pe lumea cealalta omul nu mai poate face nimc pentru sufletul lui se trage linie dar in viata cat mai esti poti sa-ti corectezi greseala.

APROPO, am dat dintr-un detaliu in altuldar sper ca te-am ajutat.

| Roxx_1761 a răspuns:

Ok. in primul scoate-ti gandurile pesimiste din cap!
In al doilea rand pentru oricine este o alta jumatate!
Nu te speria. Din ce am inteles de mai sus esti la liceu asa ca ai timp! Nu trebuie gata sa spui ca te omori. E pacat. Va veni timpul cand vei gasi fata potrivita pentru tine. Nu toti au acelasi noroc si nu toti sunt cum vor. Nici eu nu sunt cum vreau eu dar ma multumesc cu atat. Ce folos sa-ti iei viata? Multumeste-i lui Dumnezeu ca esti, ca existi si ca esti sanatos! Ar fi mare pacat sa ai ganduri ca sa ti iei viata! Asculta-ma! Nu are rost! Si eu sunt la liceu si sunt putin mai mica si nu ma cramponez atat. Ca nu dau si eu pe afara de prieteni si nu mai stiu eu. Stai calm!
Take care!>big grin