| soricori a întrebat:

O intrebare adresata mai mult fetelor. Voi ce ii spuneti profesorului de educatie fizica cand sunteti in timpul menstruatiei ca sa va scuteasca de sport? Mi-a venit recent menstr. si nu stiu ce sa ii spun, caci marti am sportul. Cand fac efort fizic am crampe mai mari, deci sa nu imi spuneti: " E bine sa faci sportul caci reduce crampele." La mine nu e asa. sad Multumesc. Funda

Răspuns Câştigător
| sabinamaria656 a răspuns:

Simplu: Domnu' profesor pot sa nu fac azi sport pentru ca ma doarte burta foarte tare? sau daca e intelegator cu voi si mai glumet sau asa poti sa ii spui direct, sunt sigura ca o sa inteleaga happy adica eu am un prof de 23 de ani si e genial pentru. ca e doar cu 10 ani mai mare si putem face ce vrem deci... funda? big grin

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai vrea sa ii zici altceva decat "sunt la menstruatie" si gata

| zurick a răspuns:

Ete na crezi ca el nu stie de astea.Cand faceam sportul (cam in clasa 5) ii spuneam ca am probleme fiziologice.

| MiruD a răspuns:

Ii zici ca nu poti sa faci sportul. Poate va intelege fara sa te mai intrebe altceva.
Daca nu, ii spui ca esti intr-o perioada delicata a lunii.

| HolyDesire a răspuns:

Ca te doare burta foarte tare si ca a trecut mosi craciun pe la tinehappy

| cris7716 a răspuns:

Scutita fiziologic