| Ancutza03 a întrebat:

O Prietena de-a mea si-a gasit un iubit pe metin, vorbesc non-stop. S-au intalnit si acum sunt impreuna. Partea nasoala este ca el are 18 ani si ea 13. Ea de fel este mai perversa, si vorbeste cu el perversiuni de-ti vine rau. Eu nu stiu ce sa fac pentru ca sincer mi-e frica pentru ea deoarece nu mai au mult si fac sex. Bineinteles ca mama ei NU stie. Mie mi-e frica de un lucru :pentru ca eu sunt singura care stie o sa ma simt vinovata daca o sa-i faca ceva rau(sa o lase insarcinata...). Nu ma asculta si ea vrea sa aiba loc un contact sexual intre ei la fel si el. Eu ca prietena chiar nu am habar ce ar trebui sa fac, poate spune-ti ca este viata ei si nu trebuie sa ma amestec dar imi este prietena buna si tin la ea. Si eu una chiar nu inteleg ce ar putea vedea un tip de 18 ani la una de 13?!?! Va rog un sfat, pentru ca eu chiar nu stiu ce sa fac. Mersi love struck funda happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent cat de buna prieteana incerci tu sa ii fi, daca e o persoana incapatanata, si cu atat mai mult curioasa nu are rost sa te certi cu ea pentru ca ea va castiga. E viata ei si face ce vrea cu ea, chiar daca e bine sau nu. Daca reusesi sa o influentezi spre bine meriti toate felicitarile mele.
Fi alaturi de ea indiferent ce se intampla. si nu fa aceeasi greseala ca ea.

2 răspunsuri:
| edc a răspuns:

Sincer acum 18 ani si 13... ce are fata la 13 ani raised eyebrows? e posibil sa caute doar acea " parte " ...deci spune-i sa aiba grija si sa nu se arunce cu capu` inainte la orice. totusi are 13 ani.

| Fantastic7 a răspuns:

Spune-i simplu ca nu e deloc bine ce vrea sa faca si care sunt consecintele, daca va intelege e bine, daca nu, aia e.
Totusi n-ar fi o idee rea sa ii spui si mamei sale ce are de gand sa faca, la urma urmei parintii trebuie sa-si educe copiii.happy