| En3Rgi a întrebat:

Pana vineri trebuie sa ma decid la ce profil vreau sa merg si am mai pus o intrebare pe TPU legat de ce poti iesii din profilul"turism si alimentatie"si"economic".Am inteles ca la turism si alimentatie poti sa iesi ghid turistic sau agent de turism.Acum intrebare e:Cat se castiga daca te faci ghid turistic? dar agent de turism? Va rog sa raspundeti daca stiti(asa pe luna cam cate milioane?)

1 răspuns:
| MirceaPavel a răspuns:

Aceas intrebare mi-am pus-o si eu.ideea e ca tu vrei sa te faci agent de turism sau ghid turistic pentru salariu.....nu pentru ca neaparat iti place.salariul este unul moderat de 1500-2000 lei daca ai pile. daca nu undeva intre 1000-1500 lei