| IuliaJss a întrebat:

Scriu aici pentru ca nu stiu cu cine as putea vorbi. De la un timp ma simt foarte trista si nu ma pot concentra la nimic. Cred ca am intrat intr-o stare de depresie. Am avut o relație de un an si ceva cu un băiat..Defapt inca o mai am. In aprilie am avut prima cearta si am fost despărțiți o luna de zile in care am sperat ca se va întoarce. Si asa a fost s-a intors dar după o luna am avut iarasi o cearta si ne`am despărțit vreo 2 luni. Ma simteam rau dar încet incet începusem sa imi revin. Asta pana acum 5 zile cand s-a intors iar spunandu-mi ca ma iubeste.iar eu ca o fraera am acceptat sa ne impacam. Si da acum suntem împreună dar eu ma simt foarte rau, nici nu pot sa mănânc si sunt mai tot timpul tristă si deprimata. Probabil ca imi e teama ca va pleca iar..in ultimul timp e rece adica relația noastra nu mai e ca la inceput si de cate ori incerc sa vorbesc cu el despre asta imi spune ca am fost si vom fi cuplul perfect si ca avem relația perfecta insa eu ma simt foarte rau si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti cu adevarat sa nu mai suferi incearca-ti norocul cu altcineva care sa te stimeze si sa te pretuiasca la adevarata ta valoare. Acest asa zis "iubit" ti-a demonstrat cu varf si indesat ca are un caracter schimbator, instabil care fiind innascut se va manifesta mereu si exact la fel de-a lungul intregii vieti. Referitor la el o zicala veche care s-a dovedit a fi corecta de-a lungul timpului zice ca : "naravul din fire n-are lecuire" iar o alta zicala care se potriveste perfect relatiei voastre ar fi : "boala lunga... moarte sigura".

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât nu ești fericită în relație și stai cu el doar de dragul că ați trăit o relație frumoase nu e necesar să continui. Indicat ar fi să te desparți de el și să cauți pe cineva care să te facă fericită.

| OldSoul a răspuns:

Nu poti forta o relatie care nu merge, daca nu merge, nu merge si gata, impaca-te cu ideea, incearca sa te bucuri de acele momente frumoase pe care le-ati petrecut impreuna si mergi mai departe.