| andreeasipunct a întrebat:

Hei TPU, sunt clasa a 8 si in vara am sa dau examen....cum romana o duc destul de bine, insa cu matematica sunt la pamant. O colega de la serviciul lui tati s`a oferit sa ma mediteze deoarece ea este foarte buna la aceasta stiinta exacta.Am inceput meditatiile cu ea si eram foarte nepasatoare si de 2 luni nu ma mai cheama la meditatii. Ce ar trebui sa fac deoarece acum sunt foarte interesata de matematica? Oare sa imi caut un profesor experimentat cu adevarat in acest domeniu?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Păi dacă cetățeanca aia s-a oferit să te ajute și pe tine te durea în pix, mi se pare normal că te-a abandonat.
Tu ai împresia că poți învăța în două luni ceea ce trebuia să înveți în patru ani?
Crezi tu că se va găsi vreun profesor dispus să se înhame la o astfel de muncă?
Foarte probabil că ai tăi părinți vor avea pretenții de la el ca tu să știi cît pentru ca să intri la liceu.
Nu te chinui degeaba. Nu reușești să înveți atîta matematică în două- trei luni de zile.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Desigur ca trebuie sa-ti cauti pe cineva care lucreaza mult in acest domeniu(dar otusi si eu sunt intra 8 si am note mai mari la matematica, mi se para ca anul acesta asa de frumoasa e matematica)

| andreeasipunct explică (pentru youaremyfavouritecolour):

Pai presupun ca ai un profesor mai ok decat al meu.Doamna mea profesoara este foarte rea si mereu mi-a purtat pica.Esti o femeie care nu are rabdare si care ne injura non-stop.Eu,personal nu am cum sa invat de la un asemenea profesor.Iti multumesc pentru ajutor:*!

| alinathebest a răspuns:

Pai nu iti trebuie cineva neaparat experimentat in domeniu, iti trebuie pe cineva care sa stie bine matematica si sa zi ambitios sa te invete