| MegaProXtreMm a întrebat:

Sunt cu un baiat de 3 luni si nu stiu ce are de la un timp.E gelos pe toti,nu mai pot iesi cu baieti, zice ca o sa-mi placa de altul daca vorbesc cu alti baieti s.a.m.d.Ce as putea face in privinta asta? imi e frica ca din cauza asta o sa se duca relatia.Pareri?

6 răspunsuri:
| Nicu_9539 a răspuns:

Cu chestia asta iti dovedeste ca chiar intredevar te iubeste happy daca nu era gelos nu-i pasa de tinehappy acordai mai multa atentie si incearca sa petreci ceva mai mult timp cu el cu timpul se linisteste

| Peaches a răspuns:

Gelozia e boala grea. Daca acum e asa, cum o sa fie mai tarziu? Ceva gen Elodia? Trebuie sa ii explici ca il iubesti mult dar trebuie sa aiba incredere in tine. In definitiv dragostea se bazeaza pe incredere, nu?
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| Z3R0H0uR a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa petreci mai mult timp cu el. Acum, serios, de ce iesi cu altii si nu cu el?!

| Bella1love a răspuns:

Baietii gelosi arata cat iubesc fata.Lasa ca e bine asa decat sa fii tu geloasa! Probabil ca te iubeste foarte mult si crede ca nu ai ochi doar pentru el.Asa apare gelozia.Incearca sa -i demonstrezi ca doar pe el il iubesti si ca ceilalti sunt doar amici.
Sper ca te-am ajutat happy

| EuDeeu a răspuns:

Nu este ceva de speriat deoarece el este gelos fiindca te iubeste foarte mult! Poti sa ii explici ca il iubesti si nu se va intampla nimic daca vorbesti cu alti baieti sa ii explici ca ai doar o relatie de prietenie si atat cu ei, iar cu el e ceva mai mult!

| SierraTomphson a răspuns:

Incearca sa ii dai mai multa atentie sa petreci mai mult timp cu el, spune-i cat de mult il iubesti...Sa vada ca il placi numai pe el happy