| NorishorPhufos a întrebat:

TPU, am mare nevoie de voi: prietenul meu este plecat de doua saptamani si vorbesc cu el la telefon, insa intre timp a inceput sa ma sune un baiat cu care am iesit o data acum 4 luni. Mi-a spus ca tine la mine si cand o sa ma vada cu prietenul meu o sa imi trimita un mesaj cu scris "cf iubire" ca sa il faca pe el gelos. Eu cunoscandu-l pe iubitul meu stiu ca daca o sa ii spun o sa se ia cu el la cearta si acest baiat fiind unul vagabont s-ar putea lua la bataie, deci nu pot sa-i spun nimic lu Razvan (iubitul meu). Iar daca nu ii spun nimic imi e frica ca acest baiat o sa trimita sms si o sa creada Razvan cu totul alcv, si nu vreau sa ne certam din cauza lui. Cartela nu pot sa o schimb fiindca am cumparat-o de doua luni si nu imi cumpara ai mei alta. Ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma crying

Răspuns Câştigător
| CoCa8coLa a răspuns:

Eu cred că cel mai bine ar fi să vorbești cu iubitul tău și să-i explici tot, să-i spui și că ți-e frică să nu se ia la bătaie...că nu i-ai spus pentru ca să se certe, dar pentru al avertiza în caz că acest prieten s-ar băga în relația voastră.
Iar "prietenului" nu-i mai răspunde la telefon, sau lasăl pe Răzvan să răspundă

| NorishorPhufos explică (pentru CoCa8coLa):

Razvan momentan e plecat, dar dupa parerea ta ar fi bine sa ii spun acum, sau cand se intoarce? big grin Eu as zice sa ii zic cand se intoarce, tu ce zici?

| SaDiCuL a răspuns (pentru NorishorPhufos):

Spune-i si nu se va intampla nimic cel mult.doar il va baga in spital pe ala......si eu as face la felbig grin

| NorishorPhufos explică (pentru SaDiCuL):

laughing tocmai asta vreau sa evit. Ce vor crede parintii lui? Vor spune ca din vina mea el a ajuns sa se bata, si isi vor face o parere proasta sad

| CoCa8coLa a răspuns (pentru NorishorPhufos):

Eu zic să-i spui când se întoarce....acum nu cred că are rost, numai va fi gelos degeaba și e posibil să vă certați fără nici un sens....mai bine îi spui ce s-a întâmplat când se întoarcewinking

10 răspunsuri:
| SaDiCuL a răspuns:

1.nu mai scrie atat de mult cami fug ochii si ignora-l sau.....mergi la cei de la Vodafone Orange sau cosmo sa dea ignor la numarul acela de telefon...

| NorishorPhufos explică (pentru SaDiCuL):

Se poate? big grin Cum as putea sa spun doamnei:"Imi puteti ignora un numar"? Sau ma rog... imi dai un sfat?big grin Vreau sa fac fara sa stie parintii, fiindca ar putea sa spuna lucruri care nu vreau sa le aud. Si app, scuze pentru "poem" dar trebuia sa dau toate informatiilebig grin

| SaDiCuL a răspuns (pentru NorishorPhufos):

Acum fac eu un peon sper sa ma pricepwinking

operator: Buna ziua cu ce va putem ajuta
tu! : As dori ognorarea unui numar de telefon
operator: Bine...
te va intreba niste date cred ca abonamentul e pe numele tau...si vei spune numarul si lui ii va zice ca ai telu inchis d fiecare data cand te suna

ma pricep sa compunwinking? daca "DA" fundabig grin, daca "NU" sad

| SaDiCuL a răspuns (pentru NorishorPhufos):

App cati ani ai?

| NorishorPhufos explică (pentru SaDiCuL):

laughingMda mersi mult happy app nu am abonament...

| NorishorPhufos explică (pentru SaDiCuL):

Am aproape 15 dar acum un an am venit in Romania, am stat in Italia de mica deci nu prea am avut eu contact cu asa ceva happy