| love10andra a întrebat:

Hei TPU.
Sunt fata, am 13 ani si vreau sa slabesc.Nu am timp de sala...deoaarece sunt cu scoala,fac exercitii fizice dimineata si seara,nu mananc gras,dar cand vin de la scoala, mi-e foame si mananc cu pofta si ma ingras.Nu pot manca pana in ora 6 deoarece ajung la scoala pe la 6-7 si pana ma schimb...imi pregatesc ceva de mancare se face 6:30 aproape 7.
Ce sa fac...dati-mi voi un regim sau ceva mai sanatos... ceva ca sa tina de foame si sa nu mai mananc asa mult seara,cand vin de la scoala.
P.S:Am glanda tiroida,am fost la medic si mi-a dat tratament, dar degeaba sad.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Recomand Dieta Ducan (gasesti toate informatiile pe net, e potrivita si pentru varsta ta si nu are contraindicatii). De asemenea, recomand un regim alimentar bazat pe legume (cat mai multe salate), ciorbe (zilnic) precum si carne, insa doar de pui, peste si curcan. Recomand seara o salata urmata de un bol de cereale sau un iaurt. E satios si iti e destul. De asemenea, micul dejun trebuie sa fie masa consistenta a zilei. Recomand de asemenea ceaiurile.

1 răspuns:
| AlexLoveMRRRRRR a răspuns:

De dimineata ai poti sa manancu un ou fiert cu putina branza sau o felie 2 feli dprajita cu pateu sau branza pe la 12 ai putea manca ciorba sau daca esti la scoala un sandvici pana in 6 ai putea sa manci ceti da la scoala sau ceva usor nu manca dupa ora 18:00 daca tie chiar asa foamne seara mananca un fruct nu banaba si nu multe fructe pentru ca fructele ingrasa pentru ca contin mult zahar SUCCES!