| OnutzZa_2537 a întrebat:

sunt la inceput de clasa a 8a si inca nu m`am hotarat la ce liceu sa merg.Sunt una dintre cele mai bune din clasa [ nu vreau sa ma laud big grin ]. In clasa a 5a am vut media 9.93, a 6a-9.97 si a 7a-10. Imi plac aproximativ toate materiile dar nu prea inteleg fizica. Eu sunt din motru. pe langa targu`jiu.Si nu e o problema ca liceul sa fie in alt oras. Liceul militar din Alba -Iulia credeti ca ar fi o alegere buna? e grea proba sportiva? sau mai bine sa dau la mate-info la mine in oras?:S va rog mult parerile voastre m`ar ajut sa ma hotarasc. funda si vot la toti

Răspuns Câştigător
| misterioasahug a răspuns:

Buna onutzza. ai medii f mari si chiar meriti un loc unde sa ti se puna in valoare inteligenta. nu e tarziu, eu eram la sfarsitul clasei a 8 a si nu stiam unde sa merg. optiunea cu liceul militar e ffff buna si ar trebui sa incerci macar fiindca o sa ai numai de castigat. proba sportiva nu e grea tare si nu trebuie sa te impiedice asta. happy si mate-info este destul de bun dar nu se compara cu liceul militar. gandeste-te si mai consulta-te. happy :*:*:*

4 răspunsuri:
| Anduuu a răspuns:

Felicitari! Se vede ca inveti! Eu te-as sfatui sa alegi ceva ce iti place.gandeste-te la intrebarea pe care ne-o puneau invatatorii: "Tu ce vrei sa devii cand te faci mare?" si raspunde.In functie de raspuns alege liceul.intreaba-ti prietenii ei pe unde se duc, si vezi daca te incanta vreuna din optiunile lor! Si eu am medii mari, 9.75, 9.70,9.85,9.97 si maine am si examenele.si daca imi ajuta Dumnezeu optez pentru mate-info...un liceu foarte bun aproape de mine! Asta am vrut eu, si asta am aleswinking! Bafta!

| louise a răspuns:

Mate- info e mult mai bine. happy

| pufulete17 a răspuns:

Pai proba sportiva nu e grea! doar putin antrenament! mai greu e cu media! trebuie sa ai medie buna si la testarile nationale! depinde ce gandesti tu...cum te vezi peste 10 ani! bafta:*

| Veverita a răspuns:

Du-te la mate info ca la militar s-au dat de mult timp probelelaughing.eu am 9, 97 media 5-8 si merg la mate info nu am ce face e singurul profil acceptabil din abrudtonguenici eu nu inteleg fizica dar asta e...