| Thesinger1 a întrebat:

Sunt nervos si cer un ajutor la voi.
Acum o saptamana am mers sa stau la matusa mea.Si inainte sa plec acasa de acolo, verisorul meu mic de 5 ani a spus sa-i bag telefonul la incarcat.I l-am bagat. Apoi am mai stat la ei vreo cateva ore.In timpul acela telefonul i s-a incarcat.I l-am scos de la incarcat.Apoi s-a jucat pe el pana am plecat. Dupa ce ajung acasa imi spune ca i-am stricat telefonul.Am fost extrem de nervos in clipa in care am auzit.Nimeni nu ma crede ca nu eu sunt de vina! Nici parintii, nici fratele meu...
E extrem de enervant!
Si acum i-a cumparat unul nou.Are 5 ani! Ce face un copil cu un telefon la 5 ani si inca are si cartela cu minute!
Planuiesc sa nu mai dau ochii cu ei.
Eu cred ca a facut el ceva cu telefonul si da vina pe mine ca sa nu il certe parintii.(Ce l-as bate sa fie al meu.)
Dau funda celui care ma ajuta sa explic tuturor ca nu eu l-am stricat! Pana atunci nu o sa mai dau ochii cu verisorul, matusa si unchiul.

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu ai de ce sa te enervezi numai pentru atat. Nu te vor crede indiferent ce faci. Daca ala mic le spune ca tu ai parul roz si tu le zici ca nu e adevarat si le si demonstrezi ca nu e asa, ei tot pe el il vor crede, ba chiar iti vor vopsii parul roz ca sa aiba ala mic dreptate. Mereu se da vina pe cei mai mari. Important este ca problema e rezolvata si ca piticania are alt telefon pe care il va strica si matusa ta va vedea ca e numai vina lui. Intr-un caz fericit isi va cere scuze. Nu iti fa probleme. Tu stii adevarul si asta conteaza. Cel mic nu va stii nimic pentru ca s-a nascut cu telefonul in mana, asa e generatia asta...mai un pic si li se face cont de facebook cand se nasc in loc de certificat de nastere.

1 răspuns:
| Fabb a răspuns:

Salut, mai intai incearca sa te calmezi inainte de a citi asta;) : http://www.nlpmania.ro/......onvingere/
Mult noroc, te rog sa imi spui daca a mers :)