| 3l3ctr1cboy a întrebat:

Sunt pasionat de motociclete si vreau sa imi cumpar o motocicleta de teren dar parintii mei nu ma lasa, ei spun ca este prea periculos. Tatal meu mi-a spus ca o sa imi cumpere una dar au trecut doi ani iar acum daca ii mai intreb ei spun ca este prea periculos.Inteleg ca ei isi fac griji pentru mine si stiu si eu cat de periculos poate sa fie dar cred ca stiti si voi cum este atunci cand iti place in lucru atat de mult incat ai face orice(sunt pasionat de motociclete de cand eram mic).
Puteti sa imi dati cateva sfaturi, ceas putea sa le spun ca sa ma inteleaga si pe mine?

Răspuns Câştigător
| rrescanu a răspuns:

Pai, ai putea sa le spui exact ce simti: ca esti pasionat de motociclete si ca sunt viata ta. Incearca sa practici un sport cu motociclete, intereseaza-te de un antrenor. Spune-le parintilor ca un antrenor te poate ajuta si poti fi si in siguranta, dar mai ales ca faci cu placere sportul si vei ajunge la performanta. happy