| Flexx a întrebat:

Hi! am un coleg care se uita la mine nu e holbeaza. el a spus ca se uita mult la oameni. dar cu mine e altceva ma priveste si la fel si eu. il plac dar il nu ma mai place. si l-am intrebat daca sunt frumoasa si a zis ca da. e dragut vreau sa ma placa din nou.plss sfaturi

Răspuns Câştigător
| DyaTigress a răspuns:

Draga Giani. Ti-am repetat de nenumarate randuri. Colegul acesta al tau, chiar te place. Cand a spus ca el "se uita mult la oameni", a fost un pretext pentru a scapa mai usor si de a nu-ti spune ce simte. Îi este teama ca nu cumva colegi vostri sa rada de el, sau poate chiar si de un refuz de-al tau. Privirile pe furisi si alte gesturi marunte, sunt o tentativa de ati arata ca te place. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el intr-un loc mai retras, cel mai bine in afara scolii, si sa il intrebi ce simte cu adevarat pentru tine. Ar trebui sa ii marturisesti ca si tu il placi. Si in caz ca ii este teama de ce vor spune colegii, cel mai bine ar fi ca iubirea voastra sa ramana secreta si sa nu va expuneti pe la scoala... Spe sa iti fie de folos. Pupici! :*

1 răspuns:
| Flexx explică:

Da dar ma refer ca i-a spus ca imi place de el dar nu fata in fata si a spus ca nu sunt urata deci e un lucru bun.iti dau funda ca mi-ai dat un sfat bun si m-am convinswinking thanks