| blackboss a întrebat:

URGENTTT! Am nevoie de ajutor! Deci ieri m-am ras in zona pubiana si mi-au aparut niste bubite( iritatii) si ma tot jeneaza.Ce sa fac? Ce unguent imi recomandati? Acest unguent Fluocinolon N este bun pentru asa ceva?
As vrea raspunsuri serioase! urgeeent!
P.S. : sunt baiat si am 15 ani
Funda!

1 răspuns:
| beebyy a răspuns:

De obicei dupa epilare eu folosesc o crema calmanta dupa depilare, ulei sau pudra deoarece calmeaza zona si numai te jeneaza. Nu stiu daca unguentul este bun -din cate vad este pentru eczeme etc, are si antibiotic si nu e necesar pentru o epilare asa ceva, dar poti intreba la farmacie.