| daniela01game a întrebat:

Va rog ajutati-ma, e urgent! M-am imprietenit cu o fata si ne intelegem foarte bine. Problema este ca prietenii cu care stau nu o acceptau si eu cam trebuia sa aleg intre ea si prietenii. Normal ca am ales prietenii. Am incercat sa ii spun asta dar cred ca s-a cam suparat, sau a inteles gresit. Ce vreau de la voi e sa imi spuneti cum as putea sa o fac sa nu mai fie suparat pe mine. Nu vrea sa imi raspunda la mesaje. Nu suport sa fie cineva suparat pe mine. Sunt constienta ca nu puteam sa termin ceva ce nu am inceput, vreau sa o stiu bine dupa ne vedem fiecare de viata. Dau fundita! Help me please!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Trebuia sa-ti convingi prietenii sa o accepte, probabil nu o fac dintr`un motiv neintemeiat si superficial.

Vorbeste cu ea si fii sincera, apoi incearca sa-i explici unde a gresit si cum poate evita aceasta situatie pe viitor.

| RagnarokR a răspuns:

Cine se aseamana se aduna. asa ca nu inteleg cum de prietenii tai nu au acceptat.o. din moment ce si ei iti sunt prieteni si fata aceea, ar trebui toti sa fiti atunci prieteni. repet, cine se aseamana, se aduna. asa ca unde e problema? afla asta mai intai

| daniela01game explică:

Nu stiu care e problema, cand m-au vazut o data cu ea se uitau stramb. Oricum nu o cunosc de mult si nici nu prea voiam sa stau cu ea. Vreau sa nu mai fie suparata pe mine atata tot.