| flowerpower_7420 a întrebat:

Hei TPU.
Vara asta voi implini 18 ani.
Problema este ca, nu imi pot tine majoratul in genul tipic (inchiriat cabana+huge party+bautura), pentru ca, in primul rand, nu am bani sa inchiriez o cabana, si chiar de-as face cumva si as inchiria o cabana, parintii mei ar veni acolo >= nu ar fi nici macar bere de baut (nu exagerez, mama a turbat cand am facut intr-o zi greseala de a-i zice ca am baut o bere).
La alte majorate unde am fost a fost mereu bautura, si MUULTA, si sunt ferm convinsa ca toti invitatii ar ramane cu buza umflata daca nu as da alcool la party( ii cunosc ).
Deci ideea unui party cade din start, din lipsa de spatiu si "umplutura" laughing.
Intrebarea ar fi, ce alte optiuni am de a-mi petrece majoratul?
M-am gandit la un gratar, pentru ca acolo nu ar trebui sa fie ai mei si as putea lua si bautura, dar ar fi cam sec.
P. S: sper ca nu pare ca sunt obsedata sa fie alcool la majoratul meu, dar cunosc tinerii din ziua de azi si stiu ce aiurea ar fi sa ii invit la un majorat unde se serveste... fanta si fursecuri.
Scuze pentru intrebarea kilometrica, si mersi mult pentru orice tip de ajutor.

4 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Scoate-ti prietenii intr-un club si petreceti pana dimineata. Poate acolo da Domnul si nu merg parintii sa va controleze.

| misu a răspuns:

Daca e vara iesi la iarba verde iar de ceva alcool fa si tu niste economii pana atunci ca mai ai timp

| flowerpower_7420 explică:

@ misu, de alcool am bani, nu e asta problema, problema era ca nu puteam lua la cabana pentru ca ar fi fost ai mei de fata.

| flowerpower_7420 explică:

@ biencush, ar veni cu mine.