| codustef_7572 a întrebat:

Hei, TPU. Voi ce credeti ca inseamna sa fii "smecher"? Cu alte cuvinte, cum este viata unui asa-zis "smecher"? Ce parere aveti despre ei.

~Am nevoie de parerile voastre. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| TuRneR01 a răspuns:

Corect cu Crazy. Trebuie sa fi cu un pas inaintea tuturor.

Un jmecher eu un om care de exemplu, face bani din asa zisele jmecherii, are un spate (cunoaste foarta multa lume care se baga pentru el cand are nevoie de ajutor ). Un om care nu ii e frica de o bataie chiar daca stie din start ca o pierde. Dupa paarerea mea un ''jmecher'' e un om care nu se pune la mintea ta ca sa zic asa.De exemplu ca daca e o cearta sa te fac doar din cuvinte 2-3 si gata nu sa se oboseasca cu tine.
Un om cu tupeu, care e si destept ( ca sa fi jmecher iti trebuie si un pic de minte cred eu ). Care stie sa actioneze in situati complicate, sa se descurce in viata. Sa-si vada interesul

6 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Jmeker, jmenar smug sa fii cu un pas inaintea altora, descurcaret, sa faci bani de unde nu stie nimeni, sa iti vezi mereu interesul si sa ai o atitudine ca atare.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sa fii smecher e de c***t.

| MissVamp a răspuns:

A fii,,smecher'' inseamna,dupa parerea mea sa fii destul de superior fata de ceilalti,mai diferit mai,, cool''adica lumea sa se uite la tine, si sa se intrebe cine esti? smecher inseamna sa fii destept, frumos, mai popular. sper ca te am ajutat.

| xJustJuss a răspuns:

Smecher are 2 intelesuri depinde cum esti interpretat.
1.E cel mai smecher de aici! = e cel mai tare de aici, nimeni nu se pune cu el
2.Stii ce se spune despre smecher!= ca e gay, iar rasp la intrebare ar fi "Smecherii se f** in cur"

| anonimcusangerece a răspuns:

Pai...pentru mine a fi smecher inseamna a fi tu insuti, sa fi superior, calm (asta insemnand sa nu pui orice la suflet), sa fi admirat de ceilalti...dar totusi ai grija ce faci deoarece unii care vor sa fie ''smecheri'', smecheria lor e prostie tongue sper ca te-am ajutat pa

| NeneaToaster a răspuns:

"Smecheria"in opinia mea inseamna a fii ceva ce nu esti, a pretinde ca esti altcineva.A te da mare pe langa prieteni ca bati pe cine vrei si sa fi oaie cuminte cu parintii in preajma.