| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU vreau sa va pun o intrebare si daca ma puteti ajuta. Anul acesta am sa intru la liceu numai ca pe deoparte sunt fericita si emotionata si pe o parte imi este frica. Nu sunt cine stie ce miss popularitate numai ca imi e frica ca am sa ajung acolo si nu am sa imi fac nici un prieten. In toata generala nu prea m-am inteles cu colegii si ei mai mult cand aveau nevoie de ceva veneau la mine, iar urmatoarea zi se comportau ca si cum nu te-ar cunoaste. La liceu as vrea sa fie altfel, dar imi este frica ca ma duc acolo si toti o sa rada de mine sau o sa ma jigneasca intr-un fel, la fel cum au facut si colegii mei din clasele I-VIII.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! In toata clasa o sa poti sa-ti faci un mic grup de prieteni.Eu mi-am gasit cei mai buni prieteni in liceu si nu sunt cine stie "cel mai sociabil om de pe Terra".Ne intelegem de minune,clar ca nu cu toti din jurul nostru, doar noi intre noi.O sa gasesti la sigur pe cineva ca tine, nu se poate sa nu gasesti in toata clasa...
Da, intr-adevar, liceul este un loc dur unde ori ai corp si atitudine ori esti bataia lor de joc.Pardon! Nu este adevarat. Poti sa iti gasesti lejer prieteni in cei ce sunt precum ca tine, oarecum retrasi.Nu te vei intelege cu toata lumea, asta iti garantez (sunt sincer si speri ca nu te superi, dar efectiv nu ai cum), dar iti vei face o multime de prieteni (vreo 2-6) care vor ramane asa cu tine toata viata.
Asa se intampla de obicei si asa o sa fie si la tine, presimt! Pana si la mine s-a intamplat asa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La liceu o să găsești oameni noi..nu vor fi ca cei din generală. și nu-ți mai face probleme, o să fie tot bine happy

| Voidwithin a răspuns:

Liceul e ca un nou inceput pentru viata ta sociala. Totul va fi bine, stai calma!