| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va zic si problema mea.
Mie mi-a placut de un baiat de la inceputul scolii. El a 6-a eu a5-a dar chiar nu conta asta.
Intr-o zi o colega de-a mea s-a dus la clasa a 6-a sa vb cu o prietena si atunci un baiat pe nume Teodor i-a zis ca o place. Intamplator Teodor era cel mai bun prieten al lui Emi (baiatul de care imi placea mie).
Colega mea a facut cunostinta cu el si sau combinat dar nu stiu cum a venit vorba ca, Adina (colega mea) a zis ca are pe una in clasa(eu) care ii place de unul Emi. Teodor i-a zis sa ma cheme pe hol... Adina a venit si eu nu stiam nimic din ce se intamplase pe hol. Am venit dar sa sunat asa ca eu am mai stat la usa. Atunci a iesit din clasa lui, Teodor care a venit la mine si m-a intrebat ce parere am despre Emi. Teodor nu stia ca eu eram aia care ii placea de Emi si m-a intrebat ce parere am de el. Eu am zis ca il plac de mult apoi l-am intrebat pe Teodor ce parere avea si Emi despre mine. A zis ca una buna si a fugit repede pentru ca venea profa.
Urmatoarea zi eram in curte si a venit la mine Teodor si mi-a zis daca vreau sa ma combin cu Emi... Eu am zis bine dar in gandul meu era (o da, baby).
Apoi Teodor a zis deci e oficial da? si eu am zis DA.
Urmatoarea zi, Vineri Emi m-a chemat la subsol si sa vin si cu Adina dar sa sunt si ea nu a mai mers. Oricum m-am dus eu. Acolo era Emi cu Teodor. Emi cu o voce care nici nu o auzeai a zis sa il imbratisez. Bun si facut.
In urmatoarea pauza a venit la mine sa ma sarute dar eu tot ma dadeam in spate pentru ca pe acolo erau o gramada de camere si puteam sa intru in belele.
In ora de germana eram foarte prost dispusa. Am comentat la profesoara si tot asa. In pauza am coborat la subsol si am rugat niste colege sa il cheme pe Emi.
A venit si apoi i-am cerut scuze si el a zis ca nu se supara din nimicuri. Lam imbratisat si apoi eu m-am intors sa il sarut pe obraz dar el cine stie ce a crezut si m-a sarutat pe gura.

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Cred ca cel mai corect ar fi sa rogi niste fete sa il cheme la subsol iar tu sa vorbesti cu el, sa il intrebi de ce tea parasit.
Sau iti poti ruga prietena sa vorbeasca cu Teodor.
oriceum, nu trebuie sa suferi, daca tea parasir fara motiv inseamna ca nu te merita, si nu merita nici sa sueri dupa el:-)

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

M-am cam chinuit sa citesc laughing Gandes-te ca-s doar copilarii... Si-ti trece oh go on. Ai sa cresti, ai sa vezi ca tot din ce se intampla acum nu are prea mare insemnatate.

| andrutzakiss a răspuns:

crying te inteleg. nu stiu daca te ajuta, dar cheama-l intr-o zi separat ( nu la scoala ) sa va intalniti doar voi doi intr-un loc mai retras si sa discutati happy eu asa am facut si m-am impacat cu prietenul meu si el spunand acelasi lucru ca Emi sad

| funky7up a răspuns:

Incurcata povestea din ce ai spus tu s-a despartit de tine fara motiv deci e vina lui si incearca sa treci peste!

| Teodora201 a răspuns:

Nu stiu de ce dar nu mia postat continuarea. vroiam sa zic ca el pe 4 decembrie s-a despartit de mine. l-am intrebat de ce si el a plecat in clasa. Era si Teodor de fata si l-am intrebat de ce s-a despartit de mine si el a zis ca i-am dat prea multe de facut... Dar ce dracu i-am dat de facut?
Deci eu vreau sa ma ajutati sa scap de gandul ca s-a despartit de mine pentru ca nu mananc nu dorm si la scoala cand il vad imi vine sa il bat... Mercii si scuze ca poate v-am plictisit. Funda|