| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sfaturile voastre.
De vreo 2 ani am o problema. Ma doare des capul. Am fost la doctor si mi-a zis ca nu am nimic. La calculator nu pot spune ca stau exagerat de mult.
M-am gandit si la posibilitatea de a fi din cauza deochiului insa nu sunt sigura.
De multe ori luam Nurofen ca sa imi treaca si degeaba, ma culcam cu durerea de cap ma trezeam cu ea. Cateva seri la rand am pus'o pe mama sa imi spuna Tatal Nostru desi nu ma durea capul, nu aveam nimic insa ea casca intruna, ii dadeau rau lacrimile. Observ de foarte multe ori cum unele pers de pe str se uite foarte insistent la mine. Si dupa ceva timp gata ma doare capul, uneori mai ma ia si ameteala. Voi ce parere aveti?
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

In chestii populare din astea nu cred nici eu, dar chestia cu deochiu paia o cred. De, asta-i pretu pe care trebuie sa-l platesti din cauza ca esti frumoasatongue
Chestia cu durerea de cap, poate fi si de la stres. Adica la 14-16 ani multe lucruri ti se par steresante. Eu la pc, cand am prea multa treaba, imi apare o durere, care e mai mult enervanta decat dureroasa.
Du-te si putin la biserica, ca nu se stie, nu stiu daca-ti trece, dar stii cum se spune "incercarea moarte n-are", si daca ai si zis ca atunci cand mami tau iti zice tatal nostru ea casca rau si ii da lacrimile, du-te la biserica si spovedestete, si impartasestete poate merge.
Ia-ti un fel de vacanta pentru tine. Adica lasa un timp iesitu cu prietenii, sau treaba, invatatu, cititu, etc. Stai 1-2 zile inchisa in casa, linistita, in pat, la tv, la pc, nu conteaza, doar stai in casa un timp, sa te mai eliberezi.
Daca nici dupa toate astea nu-ti trece, te duci la sital la urgente. Poate acolo gasesti ceva ce doctorul la care te-ai dus tu nu a gasit.
Insanatosire grabnicahappy

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

In 2 ani? am iesit de foarte multe ori din casa.hee hee

| PrecioussGirl a răspuns:

@ XxXAnimatorXxX : Multumesc :*. De cand am terminat scoala am luat o pauza, nu a mai fost stres sau altceva. Chiar am fost foarte lejera si nu am mai iesi asa pe afara insa astazi de exemplu am facut o plimbare mai lunga prin oras ca sa zic asa. Am observat anumite pers ca se uitau foarte foarte insistent la mine si incercam sa nu le dau atentie si bineinteles ca dupa o ora ma cam luat durerea. Si dupa parerea mea nu sunt frumoasa dar in fine big grin. Am citit pe net ca pers care ma deoachie poate sa zica in mintea ei si ceva de rau nu numai de bine si ca e de ajuns sa se uite insistent la mine ca sa ma deoachie.

| Anduuu a răspuns:

Mai consulta 2 doctori sa fii sigura! Nu sunt doctor asa ca nu vreau sa-ti dau raspunsuri eronate, sa te ingrijorez sau sa te linistesc pentru ca numai un doctor te poate lamuri! Fa-ti o tomografie si niste analize complete, pentru tot organismul sa poti dormi linistita!

| BlueBird a răspuns:

Poate n'ai mai iesit din casa.O plimbare in aer liber face foarte bine. Cat despre deochi ce sa spun ...Sunt vorbe populare, spuse din batrani, Sincer nu prea cred in ele.