| evildreams97 a întrebat:

Zilele astea am renuntat la o prietenie ce mi-a schimbat viata de aproape 1 an incoace.Am sters tot.Amintiri,poze,arhive,nr de tel, id, hi5...TOT.Nu am mai suportat sa vad cum cad de proasta mereu si ma saturasem sa tresar cand vedeam in coltul ecranului " *** is now online" si sa nu pot spune ce vreau si ce simt chiar daca stiam ca e reciproc.Imi era frica oh go on. Oricum mi-e rau.Ma simt ca naiba...
Ce vreau eu sa stiu e ce pot face ca sa nu imi fac rau singura.Adica vreau idei de activitati si sfaturi.Am nevoie de sfaturi :-

Răspuns Câştigător
| AndaWest a răspuns:

Buna,ai fost curajoasa sa tai asa o data o relatie care iti facea mai mult rau decat bine. poti face orice dar nu o sa iti treaca asa usor, gandeste-te mai bine ca tu nu iti doresti sa fii tratata asa, meriti mai mult si nu se merita sa suferi.multa baftakiss

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Si eu am trecut prin ceea ce ai trecut tustraight faceimi era foarte greu la inceput pentru ca ma obisnuisem foarte mult cu ea, dar cu timpul m-am obisnuit si m-am gandit ca am facut o prostie ca am ales sa fiu prietena cu ea pentru ca numai necazuri aveam, mereu intram in orice din cauza ei.Ai putea sa practici un sport care iti place tie,sa citesti,sa te uiti la filme, sa asculti muzica, sa iesi prin oras.O sa iti fie putin greu la inceput dar cu timpu te vei obisnuii cu asta.Parerea mea este ca ai facut foarte bine ca ai terminat prietenia cu fata respectiva pentru ca nu trebuia sa stai sa suferi din cauza ei.Nu trebuie sa stai langa cineva care nu te merita.Iti urez multa bafta ca sa treci peste:X

| allgamemuziq a răspuns:

Pai ce ai zice sa incerci sa refaci aceasta prietenie frumoasa? a gresit o data a gresit de 2 ori de 3 ori de 4 ori daca ai esti cu adevarat prieten/a il ierti si de o mie de ori, nu poti ascunde sentimentele fata de el, este greu foarte greu, sunteti tineri traitiva viata nu e bine sa fiti suparati unul pe altul incercati sa va impacati si sa o luati de la capat cu toate si eu am avut aceeasi experienta dar am invatat sa iert chiar daca greseste de 1000 de ori si asta m-a dus catre un drum mai bun, daca tu simti ca nu mai vrei sa vorbesti cu acea persoana totusi incearca stii zicala aia"incercarea moarte nu are" si vezi daca mai poti reface ceva din aceasta prietenie, poate s-a schimbat poate si el sufera nu ai de unde sa stii daca nu incerci sa aflii ce simte cu adevarat, poate e mult mai afectat ca tine, eu iti mai zic doar 1 lucru incearca sa refaci prietenia. sper ca team putut ajuta si succes in recuperarea prieteniei:* pup

| evildreams97 explică:

@mihaela : era un "el" si tineam enorm la el...nu numai ca prietenwinking si stiu ca si el o facea pentru ca mi-a demonstrat in mii de feluri.dar e schimbat-or ...nu stiu ce vrea.si de asta am pus capat inainte sa fie prea tarziu.