| Pufuleteee33 a întrebat:

Hei! M-am indepartat mult de cea mai buna prietena,faza e ca nu ii simt deloc lipsa,am inceput sa stau cu oameni cu care ma potrivesc mai bine,de cand m-am indepartat de ea am inceput sa fac si lucruri care imi plac.Ea crede ca eu m-am schimbat,nu e asa doar ca acum fac ce imi place,inainte faceam doar ce vroia ea, acum nu mai fac asta si cred ca lucrul asta o enerveaza rau.Ma imt foarte bine in grupul din care fac parte acum dar parca ma simt prost ca imi lasa asa fosta cea mai buna prietena, am atatea amintiri frumoase cu ea si nu vreau sa ajungem nici sa nu ne mai vorbim, de 88789 de ori am chemat-o cu noi dar nu vrea sa vina si tot ea se supara pe mine sad Ce ziceti, sa incerc sa fim iar cele mai bune prietene? Mai are rost? sad

Răspuns Câştigător
| biscuiticulapte a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa te indepartezi de grupul din care faci parte, pentru ca prieteniile sunt schimbatoare, iar daca acea prietena se supara doar din simplul fapt ca iti e bine si ca esti tu insati, atunci nu ar trebui sa incerci sa iti refaci relatia cu ea.Normal ca acest lucru nu e prea usor, dar atata timp cat nu apreciaza ceea ce esti, ci vrea doar sa faci cum spune ea, inseamna ca nu iti este prietena pe care o credeai.Si da, probabil v-ati distrat si e normal sa ai regrete, dar asta nu inseamna ca trebuie sa rupi orice legatura cu respectiva; eu oricum consider ca nu ar trebui sa iti lasi personalitatea influentata de asa zisii prieteni, nu are rost.Pana la urma tu esti cea care stie mai bine ce se petrece cu adevarat, eu doar am vrut sa iti spun ca nu e bine sa te intorci la cineva doar pentru ca ai un trecut cu acela, incearca sa mergi pe calea care te face pe tine sa te simti bine, caci oricum daca hotarasti sa refaci prietenia, nu o sa mai dureze prea mult din pricina acestei rupturi.Deci gandeste-te bine!

| Pufuleteee33 explică (pentru biscuiticulapte):

Multumesc mult de raspuns! happy Asa ma gandeam si eu ca e mai bine sa fac, vor aparea amintiri poate chiar mai frumoase cu noii mei prieteni si macar stiu ca am fost eu insami! happy

2 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Dacă te inţelegi mai bine cu acele persoane ar trebui să rămâi cu acel grup şi să o faci pe prietena ta să inţeleagă.