Întrebare recomandată | BeetweenUs a întrebat:

Hei,trebuie sa fac o cutie de carton mai rezistenta. Ma gandeam sa pun pe ea papier mache, puteti sa-mi spuneti reteta si cat dureaza sa se usuce? Sau daca stiti voi altceva care sa ofere rezistenta, spuneti-mi. Mersi

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mentioneaza marimea cutiei si ce doresti sa pui in ea. La POSTA exista si cutii mai rezistente, de diverse dimensiuni.

| RaraSeeDY a răspuns:

Ori ce ai face din carton, varianta cea mair ezistenta este Aracetul!

Aracet diluat in apa... inmoi in el bucati de ziar si le lipesti de carton,
dupa ce se va usca, se va face foarte tare...winking