| Sebi141996 a întrebat:

Hei. Un prieten de al meu mi-a spus ceva ciudat dar nu știu ce sa ii răspund. Am fost curios sa vadă cu e dava face cu un bărbat și a făcut dar și-a dat seama cai plac mai mult femeile. Problema este ca ma întrebat dacă este păcat ca doar a încercat. Dar sincer nu am habar ce săi răspund, pe internet nu scrie, voi ce credeți? A făcut un păcat?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de religia ta, de credinta ta, ce e un pacat pentru cineva poate sa fie un lucru absolut normal pentru altcineva. Din cate stiu eu, biserica ortodoxa condamna astfel de relatii si le considera pacat (totusi ce incredere sa mai avem cu niste preoti care se contrazic singuri, de ex Pomohaci). Daca te numesti un crestin practicant adevarat atunci s-ar putea sa consideri pacat.

| Samariteanul a răspuns:

Nu e pacat, doar ne aflam in Romania si nu vad de ce ar fi pacat pentru ca doar a incercat. Poate sa stea linistit.Acum daca te gandesti in alta parte atunci cand facem prostii ne putem numii pacatosi, dar fiecare pacatuieste in felul(chair si cu mintea) sau, deci n-ar trebui sa ne simtim prost din cauza asta.

| petitconseil a răspuns:

Pacat/nepacat,ce mai conteaza? Faptul e consumat deja.Fiecare avem pacate, si cine stie unde o sa ajungem cand o sa adormim de tot? Ce rost are acum sa-l mai mustre constiinta?

| DianaFFTW a răspuns:

Prietenul tău e open mind, asta e de apreciat.