| Verde_Andrada_2000 a întrebat:

Heii! Am 16 ani și de la un timp am inceput sa am acte sexuale ne protejate, iar la ceva timp după acestea mi-a apărut o scurgere foarte deranjant. Este o infecție, o raceala sau?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acturi? Acte se spune/scrie. Ai luat vreo BTS. Poate ca ai facut sex cu oricine. Mergi la medic. Da, platesti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile de secretii vaginale de obicei abundente si urat mirositoare chiar daca nu provoaca disconfort, mancarime sau senzatii de usturime/arsura in momentul urinarii, intotdeauna reprezinta o infectie urogenitala/vaginala provocata de o boala cu transmitere sexuala. Natura infectiei se poate determina, stabili numai prin efectuarea unor analize de laborator specifice, si pe baza rezultatului obtinut medicul ginecolog va reusi sa prescrie tratamentul corect si adecvat. Este indicat sa te prezinti de urgenta pentru a fi consultata de catre un medic ginecolog, deoarece aceste BTS-uri nu se vindeca de la sine, ba din contra, intotdeauna se agraveaza. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu, e doar o boală cu transmitere sexuală. Un medic îți poate pune un diagnostic corect și prescrie un tratament adecvat în câteva minute.

| Verde_Andrada_2000 explică (pentru mihai69):

Și dacă merg la ginecolog, trebuie să plăteasc ceva?

| Verde_Andrada_2000 explică (pentru mihai69):

Și dacă merg la ginecolog ar trebui să plăteasc?

| mihai69 a răspuns (pentru Verde_Andrada_2000):

Dacă ești elevă și mergi cu trimitere de la medicul de familie, n-ar trebui să plătești nimic.
Dar cum asta cam durează, mai bine mergi direct la un cabinet cu plată. Unde (bineînțeles) plătești. Dar și scapi mult mai repede (și adesea mai profesionist) de probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mrr, vr. si eu.