| Mada1229 a întrebat:

Heii! Am facut biletele in clasa pentru cadouri de Mos Nicolae si am nimerit-o pe o colega putin mai diferita. Adica, este putin mai baietoasa, iar imbracamintea la fel.Nu stiu ce as putea sa ii cumpar, as vrea sa fie un cadou care sa ii placa, nu doar sa ii iau ceva asa de,, umplutura". M-am gandit sa ii iau ceva tricou, dar vine iarna si in plus nu stiu ce i-ar placea. Mersii anticipat :* ( dau funda)

Răspuns Câştigător
| AleAnyo a răspuns:

laughing) Lewl, la mine in clasa e tocmai invers. Eu sunt fata ciudata, sau, mai frumos, cum ai zis tu, diferita laughing Si trebuie sa-i fac cadou unuia din baietii populari. N-am nici cea mai mica idee ce cadou sa-i cumpar, dar ma gandesc asa: o sa caut ceva frumos, nu chicios, o atentie sincera, nu obligata. Ideea e ca, in cazul asta, indiferent daca va fi ceea ce-si dorea sau nu, cadoul tot il va pastra, amintire de la colega ei. Ai putea sa-i cumperi o bratara finuta. Mie una mi-ar placea enorm sa primesc asa ceva si mentionez ca nici eu nu sunt genul care se machiaza, isi face parul in nspe coafuri pe saptamana, isi face unghiile sau se imbraca in orice fel. "provocator". Ihh. Cred ca o bratarica finuta, un ursulet micut de plus sau un brelog dragut de agatat la telefon sau chei si o ciocolata ar fi un cadou superb. Stii ce ma amuza? Eu dau sfaturi tuturor in legatura cu ce cadouri sa cumpere, dar eu nu am habar ce sa-i iau persoanei careia trebuie sa-i cumpar eu. Fain asa, ce pot zice laughing Sper sa-ti placa ideea mea happy :*

| AleAnyo a răspuns (pentru AleAnyo):

Uite un exemplu de bratara pe care i-o poti cumpara: http://www.argintieftinonline.ro/......-0005.html e din argint si e finuta si foarte frumoasa si doar 14 lei ^^ Daca nu iti place, poti sa te uiti si la alte modele, mai sunt unele la 32-36-40-50 de lei, dar maxim cam pana in pretul asta, ca doar n-o fi sa dai milioane pe un cadou ce se ofera la scoala, cu pretul maxim de cumparare, probabil, pana in 30 sau 40 de lei. Eu zic sa i-o cumperi pe asta, sa-i mai iei un maimutoi de plus sau doua-trei breloguri cu Winnie imbracat in costumase de silicon, de agatat la telefon sau chei si o ciocolata si o sa-i placa foarte mult, te asigur :) Oricum, bafta :*

2 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Hey! Daca aceasta colega a ta este mai baietoasa si tu chiar doresti sa ii cumperi ceva care sa ii placa te sfatuiesc sa ii iei ceva care sa placa oricui pentru ca e mai complicat sa ii iei haine sau parfumuri etc daca nu stii ce gusturi are.Ei bine, fetele adora ciocolata, ursuletii de plus, cartile, muzica (te poti interesa ce muzica asculta si sa ii iei niste cd-uri), oja, strugurelul de buze (oricat de baietoasa ar fi este fata trebuie sa ii placa), sau poate un DVD cu filmul ei preferat.