| Alberto_Zgonea_1998 a întrebat:

Heii...Am nevoie de ajutor.Nu stiu ce mi se intampla dar vara acu 2 ani am cunoscut o fata si de cand am vazut-o numai la ea ma gandesc, nu stiu ce sa mai fac...In fiecare zi cand ma gandesc la ea parca ma indragostesc si mai mult de ea.Am incercat timp de 2 ani sa o uit dar n-am reusit nimic. Oare o fi vreo legatura intre noi, ca si ea cred ca ma iubeste..defapt imi da de inteles ca ma iubeste! Va rog ajutati-ma cu un sfat, ce ar trebui sa fac.Multumescwinking

5 răspunsuri:
| rapp2020 a răspuns:

O cam iei razna, si ai ajuns obsedat nu indragostitlaughing la varsta asta nici o sansa sa fi indragostit de cineva.E mai greu sa scapi de a fi obsedat de cineva.

| GYGYLATINO a răspuns:

De uiatat nu vrei sa o uiti ca presupun ca tu o iubesti pe ea dar daca crezi ca si ea te iubeste intreab-o direct sau intrabo trage o intr-o parte si intreaba-o daca simte ceva pentru tine

| kasty a răspuns:

Sa inteleg ca daca iti da de inteles ca si ea te iubeste te-ai mai vazut cu ea de acum 2 ani, sau cumva ati mai pastrat o legatura ceva...
Daca nu, si doar te gandesti u la ea si doar atunci e cazul sa nu te ancorezi in trecut si sa mergi mai departe, pentru ca alergand dupa himere poti pierde o fata din apropiere care chiar isi doreste o relatie reala cu tine.
Tu stii cel mai bine daca fata din gandul tau e o himera sau nu.
Bafta!

| Andi86 a răspuns:

In perioada adolescentei este ceva obisnuit sa vezi o fata *fara a o cunoaste* si sa te indragostesti de ea in acel momet, dar cu timpul vei gasi o alta fata, asa ca nu te mai gandii la ea.

| Alberto_Zgonea_1998 explică (pentru Andi86):

Dar o cunosc pe acea fata, stiu totul despre ea.Si da, pastram legatura si acum si nu trece o zi fara sa schimba o vorba happy si simt ca e ceva la mijloc... :3