| Ancabluee a întrebat:

Heii :'( Am nevoie de ajutorul vostru. Mi se intampla numai lucruri rele fara sa fie vina mea ..La scoala in clasa e un grup de 8 fete cele mai fitoase care se inteleg doar ele bine. Sii cineva din clasa a pus intrebarea uneia din grup si altei fete din clasa "Parere Ana Tufa"? asa ma cheama pe mine..Si astea au facut misto de mine marti la scoala ca am fost eu.Dar nici nu intrasem pe ask in seara aia. Apoi marti seara aia a continuat, si le a injurat si le-a facut in toate felurile. Si miercuri alea s-au luat de mine ca eu am fost si ca de ce fac asta..Au facut misto de mine, m-au injurat. Am sunat o pe diriga, a venit m a lasat sa vb ca nu eu am facut asta, ca nu aveam nicio intentie. Iubitul meu s-a luat de una din ele ca nu ma lasa in pace si aia a inceput sa ne injure. Joi mi au luat telefonul ca control, nu au gasit nimic normal, si tot ma acuzau. Cineva a acuzat o pe o fata din clasa care a inceput sa planga ca nu ea ea ( dar eu cred ca ea e) si a inceput aia sa tipe la mine, sa sa recunosc ca dc o bag pe ea in ****. Dar eu nu am de ce sa recunosc :'( Si nici nu le am zis de ea nimic. A inceput aia cea mai cu gura mare din grup, ca ea crede ca tot eu sunt, m-a injurat pe mine, pe tati, pe mami, pe iubii. Anonima aia aia le a injurat de mama. Si asta crezand ca sunt eu zice ca "Proasta esti tu cu mama ta, ca daca n-ai respect de parintii altora, inseamna ca nu ai respect nici de ai tai. Ca sa vina "tacto" la scoala sa il scuip in ochii sa cada ce javra de copil a crescut, a sarit sa ma bata m a injurat.Off Ce sa fac? Toate ma acuza, dar nu am facut nimic nu stiu de ce mi se intampla mie astea :'(

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Copilarii. Arata-te indiferenta si sa vezi ca o sa le iasa aburi pe urechi, asa cum era in Tom si Jerry. Pur si simplu nu le bagi in seama, si cand te intreaba ceva le raspunsi cat mai scurt si nepasator.
Bafta

| SoranaCs a răspuns:

Nu le mai baga in seama. Trateazale cu indiferenta, sunt niste... Daca ele te pot acuza pe tine pe nedrept lasa-le in pace si nu te mai agita. Daca mai incerca o data sa se dea la tine si sa te jigneasca poti anunta directoarea sau chiar parinti lor. Injuriile sunt interzise prin lege, poti face chiar si o declaratie la politia locala, iar acestea se pot trezi cu o amenda. Nu uita, Indiferenta doare cel mai tare.

| Visatoarea123 a răspuns:

Pai poti sa le spui parintilor tai.....sau pur sisimplu ignora le nu le lasa sa te faca sa suferi.cat timp tu stii ca nu ai facut nimic rau ce iti pasa ce spun altii...