| anonim_4396 a întrebat:

Salutare o sa va prezint viata mea de rahat pe care am trait-o pana acum vreau niste sfaturi ca nu mai suport, din punct de vedere nervos, nu ma gandesc la ce credeti voi cand zic ca nu mai suport dar imi vine sa sparg tot ce vad.Deci hai sa va introduc in viata mea.M-am nascut sa zic asa cu un rahat de nume de familie, in primele 3 clase a fost ok nu zicea nimeni nimic,dar tinand cont ca profu pe care il aveam ma striga doar pe rahatu asta nume, TOTI din clasa ma strigau pe el in loc sa ma strige pe prenume, hai si in 4 a fost decent, dar din a 5 a devenit un calvar,toata lumea efectiv ma strigau si ma batjocoreau din cauza numelui asta,ma duceam la scoala NIMENI efectiv NIMENI nu vorbea cu mine, N-AM AVUT niciodata vreun prieten la scoala niciodata, doar genu ala de cacati care vorbeau cu mine acum si 2 minute mai tarziu spuneau la toata clasa ce am vorbit, deci sa trecem mai departe clasa a 5 a fost un calvar,in fiecare iz ma duceam la scoala doar pentru asta, nu numai ca mi se intamplau cacaturile astea la scoala, dar dupa veneam acasa si auzeam bai ai luat 6 ed cand ti-am luat calculatoru nu mai inveti(Ideea e ca nu mai invatam ca nu mai puteam, ca eu in primele 4 clase eram atent in clasa si invatam,acum nu mai puteam daca ma batjocoreau aia incontinuu)dupa ce mi se intampla la scoala,ami veneam si acasa auzeam in fiecare zi galagie,ca ai mei erau niste idioti care se certau din toate cacaturile,maica-mea punea botu fugea in sufragerie la televizor si inchidea usa,iar taica-meo statea si se uita ca prostu pe pereti(dupa ce el deseori incepea cearta asta) deci cu ei nu puteam discuta nimic despre ce mi se intampla la scoala,mai ales ca taica-me era si genu ala care n-a prmit iubire in copilaria lui,care efectiv facea ce vazuse la tacto. Daca astea nu erau suficiente m-am mai si ingrasat ca mancam din cauza stresului, inca un motiuv de batjocora, pe clasa a 6 incepusem sa rezist mai bine la frecusurile astea zilnice pentru ca descoperisem ca iubesc ceva si gasisem cariera pe care vreau sa o fac, imi amintesc si acum ziua cand m-am hotarat sa-i spun lui taica-meo ca imi place fotbalul, imi amintesc efectiv cum l-a bufnit rasu si a inceput pai ce ab esti tu in stare..si asa mai departe, dupa o perioada in care am cazut de tot am inceput sa fac eu sport in casa sa imi revin ca mi-am dat seama ca nu ma sustine nimeni,(apropo pe clasa a 4 i-am aparat pe niste prosti din sat de altii si astia asa recunoscatori au fost ca de pe calasa a 6(ca aia erau cu 2 ani mai mici, au inceput sa vina cu rahati aia de care ii aparasem sa-mi ea si el bullying noaptea in statie)Deci programu meu zilnic de pe a 6 pana la liceu era asa : suportat bullying 6 ore in scoala, dupa fugit 5 statii cat mai departe de ratatii aia cu care oricum ma intalneam in motocar dar nu erau si aia care voiau sa ma bata, apoi veneam acasa si ascultam aceeasi caseta adica certurile astea zilnice din nimic.La liceu am crezut ca va fi mai bine, da ce sa vezi am picat iar cu niste rahati pe care i-am avut in generala si am ajuns tot luat la misto, pe a 9 a fost calumea ca am intrat cu tupeu in liceu ca sa nu mai ajung asa, doar ca intr-o zi de a 10 am facut prostia sa-l las pe unu sa ma ia la misto fara sa reactionez si de atunci incepuse toata clasa. efectiv aceeasi caseta.ca la generala,asa am avut norocu sa zic sa nu am nici aici prieteni,sa nu imi fac si eu ca altii majoratu,sa nu am pe nimeni care sa ma asculte,sa ma sustina, sa nu am niciodata o iubita, sa nu am cariera pe care am vrut-o si singurul lucru in *** pe care i l-am cerut alor mei si asa mai departe.Si nu mai suport cand ma gandesc bai vere toata viata mea de cate ori am vrut ceva n-am primit, am vrut sa am prieteni am incercat sa comunic am fost judecat pentru cum ma cheama, am vrut sa am si eu o familie care sa ma sustina n-am avut si asas mai departe..Simt ca nu mai are rost sa vreau ceva ca de cate ori vreau ceva nu se intampla.M-am saturat mai ales ca taicame-o e un idiot care toata viata m=a comparat cu altii,dar el niciodata n-a vazut ca altii au primit suportu ala de la parintii, aia n-au vazut certuri in fiecare zi, aia n-au fost luat la misto din cauza unui rahat de nume si asa mai departe.Mai e vreunu pe aici care a trait rahaturile astea? Daca da hai sa vorbim.Deci le-am bifat pe toate pana acum
Nu prieteni
Nu iubita
Nu falacut sa stranga ca prostu banii pentru cand va fi bmilie care sa ma sustina la nimic
Nu cariera pe care mi-am dorit-o
Nu majorat cum au altii
Nu vacante(Pt ca toata viata lui taicame-o i-a patran ca na mentalitate de roman.)
Nu nimic, am 20 de ani si nu mai am chef de nimic,pentru ca simt ca eu NICIODATA n-o sa am nimic din ce vreau,ce rost sa vreau prieteni daca dau de rahati care ma injura pentru ceva ce nu controlez eu,ce rost sa vrei o cariera daca cariera aia o poti face DOAR daca te ajuta tacto si tacto e un ****,niciodata n-o sa am probabil nicio gagica pentru ca FEMEILE se uita doar la astia care au bani in *** nu se uita la circumstantele de ce tu nu ai, sau se uita daca ai o pasiune, cu ce ma ajuta sa am o pasiune daca nu o pot realiza si asa mai departe.Incep sa o iau razna cand ma gandesc ca in toata viata mea TOATE esecurile astea tin numai de chestii pe care nu le-am controlat eu
Nu eu am ales numele asta
Nu eu mi-am ales familia asta
Ce **** sa fac?

4 răspunsuri:
| SkandallKamataru a răspuns:

Din ce ai descris tu aici pare ca problema e si aspectul fizic mai mult... Lasă-mi o poza in privat.

| Nimeni444 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu e de aspect am trecut de partea, cum spuneam si mai sus dupa am inceput sa fac eu acasa exercitii, nu sunt cu patrate da nici gras nu sunt.sunt skinny fat sa zic asa si nu e vorba de aspect, e vorba ca nu am cariera pe care o vreau, nu am avut prieteni din cauza numelui de rahat, ca toti ma luau la misto pentru cum ma cheama nu pentru cine sunt, asta a fost in principal.Ca daca era vorba de chestii care tineau de mine le faceam.Da numele nu l-am ales eu.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Nimeni444):

Lasa o poza in privat, nu e vorba strict de corp, e vorba de figura.

| Nimeni444 a răspuns (pentru Nimeni444):

Si de aici s-a dus tot, daca toata viata am avut doar failuri si majoritatea au fost fara sa fi facut eu ceva.Cum spuneam si mai sus, nu tu alegi chestiile astea, ca nimeni nu vrea sa mosnteneasca un rahat de nume, sa sa aiba o familie plina de certuri, n-ai cum sa-ti faci prieteni cand dai doar de cacati care te judeca din cauza unui nume.Pe mine nu ma stie nimeni ca persoana, nici macar ai mei, pentru ca NIMANUI efectiv nu i-a pasat de ce gandesc, ce simt, ce vreau.