| Alis56u6 a întrebat:

Hei.am nevoie de un sfat.
Sa incep...sunt in clasa 9 si m-am indragostit de cel mai tare baiat din clasa (popular, bogat, fitos), nu stiu cum s-a intamplat pentru ca eu ii detest pe acesti baieti.Imi dadea semne ca ma place..se uita la mine, odata cand il lingusam pe un coleg sa ma ajute cu un proiect la TIC il a venit m-a prins de umar si a inceput sa ma intrebe tot felul de tampenii. odata cand am iesit din clasa mi-a pus piedica, sau cand m-am mutat in fata lui cu o fata ma tot impingea cu picioarele si daca ma intorceam sa vb cu niste colegi din spate se uita la mine, acum trei zile am mers sa iau autobuzul, iar el era in fata si mi-a facut cu mana si mi-a zambit (ceva ce nu face de obicei cu altii ), iar eu am mers dupa colt sa ma vad cu tati, iar el s-a intors si s-a uitat spre mine..il surprind de multe ori ca ma place...o colega a spus si ea asta.
Ieri a fost 8 martie si m-a dezamagit pentru ca nu mi-a spus la multi ani.a fost singurul din clasa care nu i-a spus nici unei fete asta...Cand a intrat in clasa eu aveam flori si ciocolata pe banca cum primisem de la alti colegi, iar el a venit la banca mea si a inttebat ca am primit cadouri.Tin sa mentionez ca el se da la colegele mele, de aceea aceste lucruri nu imi confirma cu exactitate, cred ca ma foloseste deoarece invat bine si el nu pentru al ajuta la teme, iar pe mess imi pune pupici.o colega care il cunoaste spune ca e profitor.
Deci chiar ma place?
Daca nu ma place cum sa-l uit...sa ma transfer pentru a nu-l mai vedea?

Răspuns Câştigător
| Neyter a răspuns:

In primul rand, baietii evita sa faca cadouri pentru fete deoarece le e rusine de faptul ca te place, nu stie cum sa iti zica si ca daca iti da un cadou vei crede ca te place apoi daca tie nu iti place de el si ii spui va fi distrus.
Ok prea mult din viata mea.
S-ar putea sa te placa sau nu, daca fata spune ca e profitor se mai intampla, dar eu cred ca te place si daca iti cere sa ii faci temele sau sa ii dai sa le copieze... Cred ca profita
Ori cum ai o viata nimeni nu moare pentru asta, eu zic sa iti incerci norocul sa ii spui ca iti place de el (atentie! Vine partea care te va face sa iti fie frica de asta si sa refuzi sa-i spui) poate spune nu si incepe sa rada de tine si sa faca glume despre asta (daca e genul ala)

| TwinDragons a răspuns (pentru Neyter):

E doar un cadou rolling on the floor si eu scot fetele la suc nu inseamna ca mergem sa ne **** dupa laughing)

| Neyter a răspuns (pentru TwinDragons):

Ba mai sti. XD
Oricum eu nici nu am stat sa ma gandesc prea mult pentru un raspuns
Scriu ce imi vine pe moment laughing

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Cunosc stereotipul asta. Nu prea e bine sa il ai aproape, o sa intelegi si de ce...

| BiancaStoian a răspuns:

laughing)))))))))) vrei sa te transferi pentru ca laughing))))) nu mai vrei o persoana pe langa tine inca 3 ani care o sa treaca mai repede decat crezi... woooow fetita esti speciala rau laughing. nu ne aflam intr-un film disney revino pe pamant nu ajuta pe nimeni decat daca chiar este nevoie incearca sa nu depinzi de altii si iubirea v a veni mai devreme decat crezi.

| TwinDragons a răspuns (pentru BiancaStoian):

Cata rautate laughing) imi place rolling on the floor)

| Neyter a răspuns (pentru TwinDragons):

Esti bolnav, avem ceva in comun XD

| Stual1w8w a răspuns:

Normal ca te place! Dacă la fiecare mișcare de a ta te analizează e deja prea evident,mai ales cu tachinarile. Ar trebui sa-l bagi și tu în seama un pic, intr-un final băiatul va renunța crezând ca tu nu îl placi, corect? În legătură cu transferul, nu, în niciun caz sa nu te transferi doar din cauza unui băiat. Indiferent ce se va întâmpla intre voi nu va trebuie sa faci o schimbare. Ar trebui sa-i dai un mesaj pe privat?