| anonim_4396 a întrebat:

Heii ^.^

Am o mare problemă! (mare pentru mine thinking ) şi jenantă., deci sânii mei sunt foarte mici. aş putea spune inexistenţi deşii am 15 ani straight face. În generală toţi îmi spuneau că am sânii mici şi mă simţeam ca dracu (scuzaţi expresia), şi de vara trecută (de fapt vara asta 2012, după ce am terminat generala) am început să port sutien cu burete. şi mă simt mai bine, adică nu mai îmi spune niciun băiat "complimente" jignitoare oh go on, dar faza este următoarea..la vară când voi merge cu colegii la bazin. sunt moartă, o să fie ceva de genu " parcă avea sâni". şi după credcă nici nu voi mai fi băgată în seamă(defapt abia sunt băgată în seamă oh go on ),

Întrebarea este : Ce aş putea să fac pentru a-mi creşte sânii? Am încercat să beau ceai de coada şoricelului, am făcut exerciţii pentru mărirea sâniilor şi degeaba sad, Vreau nişte sfaturi dar fără "puneţi silicoane sau ia pastilele. "

Mulţumesc şi sorry că este cam lungă "întrebarea". :d.

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu sunt eu mare specialistă în acest domeniu, dar poate găsesc ceva interesant şi adevărat pe google.
Dar nu-ţi fă griji, nu toate fetele vor avea sânii perfecți, cum nici eu nu cred că îi voi avea vreodată.
Însă nu trebuie să te simți complexată de acest lucru. Aşa este corpul tău, asta eşti tu, şi fiecare persoană ar trebui să te placă aşa cum eşti.
Mama mereu spunea "Mănâncă dacă vrei să ai sânii mari", dar faza este că niciodată nu am ascultat-o.
Am înțeles de la bunici/ persoane mature, că mărarul ar ajuta la formarea (creșterea) sânilor. Nu face minuni, dar ajută destul de mult.
Am mai găsit pe google, un site interesant, deși nu știu dacă te ajută cu ceva.
http://www.mamicamea.ro/......nilor.html
http://breastfast.ro/
Ai grijă de tine!

| IlegalSmile a răspuns (pentru positivity):

Mulţumesc de sfat! Şi eu am auzit de la mai multe persoane, că dacă mănânc foarte mult şi mă îngraş( e cam imposibil al mine.), îmi cresc sânii, dar voi fi şi grasă x_X.

| Linguritza a răspuns:

Eu sunt baiat si parerea mea ar fi sa faci niste exerictii pentru asa ceva. Nu prea functioneaza pastile sau ceai coada soricelului. Asa stiu de la o fata, ea facea exerciti mereu pentu asa ceva.

| IlegalSmile a răspuns (pentru Linguritza):

Am făcut, sincer am observat foarte puţin diferenţa thinking,.
Mulţumesc de sfat :*

| puffii548 a răspuns:

Incearca sa nu mai porti sutien la varsta asta fiindca iti strica sanii.
Funda:X?

| Ђαнτuk a răspuns:

Am auzit ca daca maninci varza iti cresc sinii, nu stiu cite este de adevarat n-am incercat, dar stii nu la toti organismul este la fel si nu toti se dezvolta la fel, la cineva cresc mai devreme la cineva mai triziu, dar stiu cazuri chiar si la mine asa a fost ca nu cresteau nu cresteau si brusc au inceput a creste, deci totul vine cu maturitatea.
sper ca te-am ajutat
bantik :*

| Gherasim_Roxana_1994 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji, asa este organismul tau, se dezvolta mai greu dar..ai destul timp pana la 21 de ani sa iti creasca sanii, atunci organismul femeilor se opreste din dezvoltare.in privinta prietenilor tai..ar trebui sa te accepte asa cum esti, si chiar nu cred ca e posibil sa ai vreo prietena''bine dotata''avand in vedere ca ai 15 ani.eu spun sa nu iti faci griji