| Lovelypeaches100 a întrebat:

Hei, am pus ieri o intrebare si nu prea a primit raspunsuri, poate pentru ca am pus-o prea tarziu... vreau sa merg in Cluj Napoca pentru o zi cu un prieten, ce locuri credeti ca am putea vizita acolo? Vrem sa mergem la vivo, dar nu vrem sa petrecem toat ziua acolo. Multumim de raspunsuri. Ps. Avem 16 ani, deci nu putem face orice

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Grădina Botanică. Să urcați pe Cetățuie, de lângă Hotel Belvedere puteți viziona panorama orașului. Lângă Iulius Mall este un lac unde vă puteți plimba. Muzeul Zoologic Cluj este foarte instructiv și atrăgător la orice vârstă.

| Michaeel a răspuns:

Cluj este un oras frumos,sigur nu o sa va plictisiti happy mergeti la iulius mall si in parcul de langa el,in parcul Gheorgheni,Parcul mare, Cetatuie, In centru la statuia lui Matei Corvin, La catedrala si la Teatru(Nu ma refer sa mergeti la spectacol sau la slujba, sunt cladiri frumoase si v-ar placea sa le vedeti).

| Peachdelight a răspuns:

O sa îți placa mult clujul. Altfel de oameni, alt aspect fata de alte orașe din România. Sunt peisaje superbe și nu neaparat in Cluj ci pe lângă Cluj. Poți merge la motel Gilau sa beți un suc, Cetățuia e frumoasa seara. îți oferă o liniște de nedescris sau sus pe Feleac este un loc magic, unde poți privi orașul in liniște. Parcul central, daca deții un hamac ai posibilitatea de al lega de trunchiul copacilor. Ar fi fain sa urmăriți când sunt festivale cum a fost acum 2 3 săptămâni street food sau lucruri de genul, atunci sigur vei rămâne surprins.