| Alis56u6 a întrebat:

Heii..am sa pun o intrebare foarte frecventa... Daca un anumit baiat ma place?
Sunt in clasa 9 si am pus ochii pe un coleg...el e genul ala placut de toti, populat, bogat, arogant, dar daca ajungi sa-l cunosti e de treaba.
In ore sau pauze se uita spre mine... odata mi-a luat blanita si umbrela si ma imita.....sau imi spune frumusete
Ieri il linguseam pe un coleg impreuna cu o colega sa ne ajute la TIC sa ne terminam proiectu..si el a venit si m-a prins de umar si m-a intrebat ce fac si am tot vb. Stiam ca are prietena asa ca nu am prea insistat, dar de fata cu mine i-a spus celui mai bun prieten ca nu o place si ca ar vrea sa gaseasca o fata potrivita pentru el...nu una fitoasa.
Eu invat foarte bine si el nu prea, iar uneori il mai ajut.
Deci simte ceva pentru mine sau doar profita pentru al ajuta cu lectile?

Răspuns Câştigător
| anonimaalee29 a răspuns:

Eu cred ca lectiile sunt doar o metoda prin care incearca sa se apropie de tine. S-a despartit de acea fata fiindca, probabil, vazand ce fel esti tu a considerat ca acea fata nu este pe placul lui.
De obicei relatiile cu colegi de clasa nu sunt asa misto, asta doar daca va despartiti. Daca va despartiti si ramaneti certati veti avea pica unul pe altul si nu e prea ok pentru un colectiv.
Intreaba-ti colegele de clasa in care ai incredere ce parere au, te poate ajuta si parerea acestora.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt prea putine detalii sa ne dam seama, asteapta si o sa vezi cu timpul. Du-te si tu si mai baga-te cu el in seama.

| Alis56u6 explică (pentru Adry05):

De exemplu azi, cand intram in clasa el iesea si m-a intrebat ce fac, iar la ora de desen tot venea la banca mea...

| Alis56u6 explică (pentru Adry05):

De exemplu, azi cand intram in clasa el iesea si m-a intrebat ce fac., iar la ora de desen tot venea la mine la banca...

| lilianaadelina a răspuns:

Din cate se pare te place
Dar nu poti stii sigur daca nu il intrebi

| Alis56u6 explică (pentru lilianaadelina):

Nu-l pot intreba direct daca nu sunt 100% sigura

| Olga12 a răspuns:

Nu sunt sigură, poate să te placă sau doar să profite de asta, deoarece dacă sunteți colegi de clasă, știe că îl vei ajuta la teme. Sau poți ruga niște prietene de ale tale să observe în timpul lecțiilor cum te privește. În orice caz nu acționa rapid dacă te place în curând vei observa semne noi și comportament schimbat.

| Alis56u6 explică (pentru Olga12):

O prietena tot imi spune ca el ma place, dar ea nu stie ca si eu il plac