| anonim_4396 a întrebat:

Am tenul foarte gras cu cosuri si puncte negre. Orice as face nu pot scapa de cosuri. Am incercat cu aburele de ceai, cu usturoi, cu castravete, cu spirt, etc. Tot nu`mi trec, orice as face straight face Ce imi recomandati? In afara de dermatolog, ca n`am timp sa umblu la el.

Răspuns Câştigător
| Lavynya99 a răspuns:

Buna! Mai bine nu-ti mai agresa tenul cu diferite "leacuri".Nu face bine! Daca ai multe cosuri si puncte negre inseamna ca ai o acnee moderata sau agravata.Cel mai bine si cel mai sigur este sa mergi la un dermatolog, el te-ar putea sfatuii si ti-ar recomanda ceva! Sper sa-ti treaca acneea cat mai repede, stiu cat de suparator e! Te pup!

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Timpul se face...

| AngiiiBlake a răspuns:

@DeeaMary : Ma spal zilnic cu sapun pe fata, mai ales seara.Si tot nu`mi trec.

| AngiiiBlake a răspuns:

Am fost la dermatologbatting eyelashes si deocamdata mi-a dat Skinorene.

| DeeaMarry a răspuns:

Ai putea sa incepi sa te speli cu sapun pe fata de cat mai multe ori pe zi (dermatologii nu recomanda asta, insa dupa cativa ani de cautat remedii, l-am descoperit pe asta). Nici la mine nu au trecut de tot, insa diferenta e semnificativa!