| madalynutza_8886 a întrebat:

Heii! Buna ma puteti ajuta si pe mine cu un" serviciu" pe timpul verii. Ceva gen: chelnerita la terase,spalat vase, chesti din astea, am 15 ani si am nevoie de bani.Nu ma luati cu inscrie-te la oriflame, avon ..etc nu vreau! Mersi!
P.s In Slatina, Olt!

4 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

La 15 ani nu te poate angaja nimeni legal. Nici ilegal cel mai probabil nu te vor angaja fiindca daca vor fi prinsi li se va ridica licenta.

Mai bine ai incerca Oriflame, Avon...

| MMihai a răspuns:

Nimeni nu se încurcă cu copii!

| DaReZon a răspuns:

Stii ce, eu tocmai am aflat ca sunt locuri de munca la market-uirle astea uriase. Ei angajeaza copii. Copii trebuie sa isi faca un CV si trebuie sa aiba o semnatura de la parinti ca sunt de acord ca tu sa muncesti la ei. Vei munci in jur de 4 ore pe zi. Din cate am auzit trebuie sa imparti reviste, de la market-ul lor, prin scarile blocului.

| madalynutza_8886 explică (pentru DaReZon):

Unde gasesc niste informatii.Un nr ceva.