| R0011 a întrebat:

Ce ar trebui sa mananc si ce exercitii ar trebui sa fac pentru a da putin jos din burta? Nu vreau cine stie ce diete sau chestii din astea, pentru ca trebuie sa dau jos foarte putin. Pana acum am mai facut abdomene, dar am inteles ca nu e bine daca fac mereu cat de multe pot. Ceva sfaturi? Multumesc.hee hee

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mănânce diversificat iar alimentele cu conținut caloric mare (exemplu: carne grasă, mezeluri, făinoase, dulciuri procesate industrial, fast-food-uri, băuturi gazoase (coca-cola), etc.) trebuie reduse la maxim, în schimb va crește consumul de fructe și legume cât mai proaspete, carne slabă de pui/vită/curcan/pește (fiert, la cuptor, grătar), ceaiuri depurative, dulciuri de casă, etc. și multă mișcare fizică care să ardă caloriile.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să eviţi prăjelile,grăsimile,dulciurile, mâncare de tip fast-food, băuturile acidulate, mergi pe fructe, legume.
Fă multe abdomene.
Te pup!

| veselie a răspuns:

Nimic

| cristinel98 a răspuns:

Te duci la sală şi de mâncat mănânci puţin. Sper că te-am ajutathappy

| kitana a răspuns:

Pai in privinta alimentatiei as putea sa te sfatuiesc sa reduci cantitatea meselor si sa maresti numarul lor, de preferinta ar trebui sa mananci la niste ore stabilite.Nu gati in exces preparatele! Fara bauturi acidulate fast food si sa te feresti cat de mult poti tu de zaharuri pentru ca ele sunt cele mai periculoase pentru stomacel.Au auzit ca merele sunt foarte bune pentru un abdomen plat ..de asemenea si migdalele sau alunele, nucile dar consumate in cantitatii rezonabile.Un ultim medicament fabulos pentru burtica ta este rasul deci nu ezita sa zambesti! te pup mult succes