| anonim_4396 a întrebat:

Heii...ce inseamna NSIS Error. Error writing temporary file.Make sure your temp folder is valid.cum pot sa scap de acest lucru deoarece nu mai pot instala nici un program.dau funda si scuze categoriabig grin

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca si da click dreapta pe installer si -> Run as administrator. Instalezi programul doar ca administrator.

Apare eroarea deoarece nu ai permisiune pentru instalare pe unitatea în care sunt stocate fișierele temporare.

| Mileycyrus_3073 a răspuns (pentru neluL):

Imi zice ca lipseste un folder "temp". nu stiu ce trebuie sa fac.

am folosit si DiskCleanup sau Disk Defragmenter.
vreau sa rezolv problema cat mai repede pentru ca vreau sa instalez si eu un joc

| neluL a răspuns (pentru Mileycyrus_3073):

Cum iti scrie mai exact in eroare?
Despre ce joc e vorba?

| Mileycyrus_3073 a răspuns (pentru neluL):

Asta scrie NSIS Error. Error writing temporary file.Make sure your temp folder is valid.

si nu e vorba neaparat de joc..la orice program joc imi apare propozitia de mai sus:@:@

| neluL a răspuns (pentru Mileycyrus_3073):

Incearca asa: Start->run->CMD. In fereastra deschisa trage fereastra cu eroarea care itit da si la urma scrie /NCRC.
Vezi video - http://youtu.be/ZmLS7BDhZa4
Lasa un reply daca merge sau nu.

| Mileycyrus_3073 a răspuns (pentru neluL):

Tot nu mergestraight face.

| neluL a răspuns (pentru Mileycyrus_3073):

Atunci incearca si redenumeste installerul dar sa pastrezi terminatia.exe de la sfarsit. Ii pui o litera si atat.
Mai vezi aici http://tiny.cc/1x4fnw